Přidat RSS kanál Aktualit

Jak pečovat o kočky - článek v sobotní příloze Annonce

10.06.2014

Redakce inzertních novin Annonce oslovila naše sdružení zajímavou nabídkou. Byli jsme požádáni, zdali bychom do přílohy jednoho ze sobotních čísel mohli napsat osvětový článek týkající se vhodné péče o kočky. V této oblasti bohužel stále ještě panuje řada bludů či mýtů a mnoho majitelů kočičích domácích mazlíčků mnohdy při své péči nepostupuje správně či adekvátně.


Jak pečovat o kočky - ilustrační foto

Této výzvy se ujala naše členka, Mgr. Naďa Svobodová, která se úkolu výborně zhostila a napsala jak poutavý, tak zároveň poučný článek s tímto příhodným názvem:

Kočky - jak o ně pečovat

První část článku se týká převážně koček coby domácích mazlíčků. Paní Svobodová objasňuje zásady a principy adekvátní zdravé stravy, bezproblémového soužití s člověkem či vhodné zdravotní a veterinární péče. Pozornost je věnována i problematice kastrací. V druhé části článku se autorka zaměřila na informace ohledně ochrany a péče o opuštěné kočky a také nastínila, jakým způsobem fungují ochranářské dobrovolnické organizace, jako je právě naše Sekce na ochranu koček při Svobodě zvířat.

Celý článek si můžete přečíst zde: 1. část článku, 2. část článku. Přejeme vám pěkné počtení. :)

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

Pozvánka na jarní kolo internetové charitativní akce Kočičí přání

01.05.2018

A jako každé jaro je tu opět zajímavá možnost podpory opuštěných kočiček ze spolků a útulků z celé ČR formou nákupu dárků ve formě krmiva či steliva. Přidáte se i Vy?

Chcete vědět více?

PF 2018 a poděkování za podporu v uplynulých letech

01.01.2018

Všem našim příznivcům a podporovatelům bychom rádi poděkovali za velikou podporu v uplynulých letech a popřáli jim vše nejlepší do nastupujícího roku.

Chcete vědět více?

Charitativní akce Kočičí přání - Vánoce 2017

15.12.2017

Letošní vánoční kolo Kočičího přání je tady a kočičky z našich depozit už opět nedočkavě vyhlížejí vánoční dárečky. Věříme, že ani letos žádná z těchto opuštěných kočiček nezůstane bez dárku. Kočičky z depozit spolků z celé České republiky můžete obdarovat od 15. 12. 2017 do 6. 1. 2018.

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2012 kocici.cz ¦ Všechna práva vyhrazena - sekce na ochranu koček

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANTstudio.cz