Přidat RSS kanál Aktualit

Článek z týdeníku

11.08.2012

Je cosi shnilého ve státě dánském…

 

Máme v depozitu dvě koťata (Simon a Baruška), která se dostala až do novin a spustila tak běh událostí, které zřejmě nebudou některým jejím účastníkům milé.

Jedna mladá Plzeňanka našla ve své zahradě čtyři koťata, pohozená v krabici . Nechat si je nemohla a tak se vydala hledat náhradní řešení.Celá její anabáze - se šťastným koncem pro zvířata – je popsána v regionálním týdeníku z 9. 8. 2012 5+2 dny na titulní straně.

Celé znění si můžete přečíst po rozkliknutí přílohy u tohoto článku.

Ve stručnosti to probíhalo tak, že se vydala do plzeňského útulku pro ZVÍŘATA V NOUZI.

Je to nový útulek, vybudovaný nedávno za desítky milionů korun, zřizovatelem je město Plzeň. Nepochodila, protože k jejímu údivu zde přijímají takřka výhradně psy, kočky ne......Bylo jí doporučeno OS KOČKA MEZI LIDMI, které provozuje kočičí útulek dotovaný magistrátem města Plzně.

K jejímu velkému rozčarování i odsud odešla s nepořízenou. Útulek momentálně procházel karanténou, což se dá pochopit, ale jednání se nedalo nazvat profesionálním. Bezradná se obrátila na městskou policii, strážníci byli ochotní, ale také nemohli pomoci, protože nemají pro zvířata prostory. Nakonec zkontaktovala paní naši Sekci a přivezla v pozdních večerních hodinách čtyři koťata k nám. Bohužel jsme mohli přijmout jen dvě. Kapacita je naplněná, "ve frontě" jsou ještě další 3 koťata, která nemůžeme momentálně vzít do některého z našich depozit. Zbylé dva drobečky si paní odvezla s tím, že se pokusí sama najít pro ně nový domov. Což se jí podařilo hned následující den. Byla znechucená průběhem situace, že se rozhodla o svůj zážitek podělit s veřejností.

Jak to tedy v praxi vypadá?

Plzeň má útulek pro ZVÍŘATA V NOUZI, ale kočka zřejmě není považovaná za zvíře, které by bylo v nouzi…možná by stálo za to, přejmenovat útulek na útulek pro PSY V NOUZI.

Kočičí útulek  - pod magistrátem - přijímal ještě do nedávna kočky výhradně dovezené  městskými strážníky.

Magistrát  - vedoucí OŽP se vyjádřila ke kočičí záležitosti takto :

„Často se setkáváme s případy, kdy lidé najdou koťata a myslí si, že jsou opuštěná, ale přitom nejsou a jejich matka se od nich jen vzdálila. V případě, že jsou zvířata  nalezena v krabici, pak se lze domnívat, že byla skutečně vyhozena, ale i v takových případech se nám nakonec mnohdy potvrdilo, že je lidé sebrali odněkud z dřevníku nebo  sami byli majiteli koťat, jen se jich potřebovali zbavit.“

Podtrženo sečteno – v Plzni vlastně téměř žádné opuštěné kočky, kocouři a koťata nejsou. To lidé se mýlí. Nerozpoznají bezprizorní zvíře a odnáší pak NEOPUŠTĚNÁ koťata a kočky. Nebo podvádějí, nastrkují do útulku vlastní zvířata a zbavují se jich na úkor města. Tato zvířata pak zabírají místo v útulku. Tak nám to paní vedoucí OŽP v Plzni vysvětlila.

Lze to považovat za výsměch nám všem, kdo se už roky staráme o opuštěná, bezprizorní a často týraná stvoření. Vidíme a snažíme se zmírnit jejich trápení a utrpení, protože nám jde skutečně o kočky....

 

foto  - 1645-110808
foto  - 1646-110839

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

Dvacka za dvacku - podpořte dvacetikorunou opuštěné kočky z našich depozit

07.04.2017

Dubnový výtěžek z úžasné internetové akce Dvacka za dvacku je věnován našim kočičákům! :) Je to pro nás velká událost, protože na účast ve "Dvacce" je dlouhá čekací doba. Děkujeme tímto pořadatelům této akce za možnost zúčastnit se.

Chcete vědět více?

Prodej velikonočních charitativních pohlednic

30.03.2017

Nákupem těchto velikonočních charitativních pohlednic podpoříte nejen kočičáky z našich depozit, ale též UMÚN - Nakladatelství tělesně postižených malířů malujících ústy a nohama. Dobré věci tudíž napomůžete rovnou dvakrát.

Chcete vědět více?

Zamilovaná Valentýnská aukce na naší facebookové stránce

04.02.2017

Rádi byste svůj milovaný protějšek či své kočičí společníky obdarovali zajímavým dárkem u příležitosti nadcházejícího svátku svatého Valentýna? Zbývá posledních pár dnů zapojit se do naší Zamilované Valentýnské aukce na facebooku. :)

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2012 kocici.cz ¦ Všechna práva vyhrazena - sekce na ochranu koček

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANTstudio.cz