Přidat RSS kanál Aktualit

Dražba básně a obrazu ve prospěch Sekce na ochranu koček úspěšně skončila

20.05.2014

Rádi bychom vyjádřili obrovský dík paní Aleně Vávrové a Romaně Štrynclové za to, že naši organizaci oslovily s nápadem uspořádat internetovou charitativní dražbu ve prospěch opuštěných kočiček, o které se náš spolek stará a pro které se snažíme nalézt nové domovy. Obě dámy celou akci vymyslely a ochotně nám ji pomohly zrealizovat.

Paní básnířka Alena Vávrová pro tuto internetovou dražbu vytvořila krásnou dojemnou báseň a malířka Romana Štrynclová namalovala půvabný obraz. Jak báseň, tak obraz byly věnovány kocourkovi Vendovi Pidlovi, který patří mezi nejstarší obyvatele našich depozit a je to jakýsi náš "maskot". Báseň i obraz byly draženy dohromady coby nedílný celek.


Internetová dražba básně Aleny Vávrové a obrazu Romany Štrynclové - koláž

Internetová charitativní dražba byla oficiálně zahájena dne 27. 3. 2014 v restauraci Artamo v Plzni, kde byl uspořádán křest básnické sbírky paní Aleny Vávrové "Harlekýn na římse" a vernisáž obrazů Romany Štrynclové "Souhvězdí Bohumila Hrabala". V průběhu tohoto večera se zároveň nad rámec oznámené internetové aukce uskutečnila ještě jedna dražba, a to prezenční dražba trojrozměrného uměleckého předmětu s názvem "Tajemství / Když srdce spadne do kalhot". Tento osobitý předmět do aukce věnovala jeho autorka paní Alena Vávrová. Úspěšným dražitelem jejího díla se stal pan Vladimír Babnič, majitel restaurace Artamo a předseda představenstva bezpečnostní agentury HLS, který jej vydražil za částku 2 500 Kč. Tato částka bude použita na úhradu veterinárního ošetření opuštěných kočiček z našich depozit. Panu Babničovi patří náš obrovský dík za jeho účast v této prezenční dražbě.
Prezenční dražba uměleckého předmětu od Alenky Vávrové

Báseň i obraz věnované kocourkovi Vendovi Pidlovi byly v restauraci Artamo ke shlédnutí do konce měsíce dubna a po tuto dobu zároveň probíhala na našich webových stránkách internetová charitativní dražba. Všem přihazujícím moc děkujeme za jejich podporu a účast. Vítěznou dražitelkou se stala paní Klára Eliášová z Prahy, která v dražbě za báseň a obraz ze všech dražitelů nabídla částku nejvyšší, což bylo 4 500 Kč. Tuto částku, podobně jako výnos z prezenční dražby, použijeme na financování veterininárního ošetření opuštěných kočiček. Paní Kláře Eliášové za její štědrou podporu internetové aukce z celého srdce děkujeme.
Obraz a báseň v novém domově - foto 01 (do záběru se vlevo dole vloudila i kočička Hermiona :))

Obraz Venda Pidlo a stejnojmenná báseň již nalezly v domácnosti paní Kláry Eliášové, šťastné dražitelky, své místo a hezky do interiéru zapadají, což je dobře vidět na vedlejší fotografii a též ve fotogalerii, kterou si můžete prohlédnout na konci tohoto příspěvku. Paní Klára na svoji výhru v dražbě reagovala těmito slovy: "Jako výherce internetové aukce bych ráda poděkovala autorkám obou vydražených předmětů – jmenovitě paní Romaně Štrynclové za krásný obraz a paní Aleně Vávrové za úžasnou básničku. Z vydražených předmětů mám velikou radost. Zároveň mne moc těší, že jsem touto výhrou přispěla na dobrou věc – na veterinární péči kočiček v plzeňských depozitech. Děkuji a budu se moc těšit na další spolupráci."

I my paní Kláře a všem, kteří se na této dražbě podíleli či v ní participovali, ještě jednou mnohokrát děkujeme. 2 500 korun z prezenční dražby na křtu a vernisáži a 4 500 korun z internetové dražby dělá dohromady krásnou částku 7 000 Kč, za kterou můžeme některé kočičky doléčit, nechat naočkovat a vykastrovat. K tomu, aby člověk mohl opuštěným zvířatům pomáhat nestačí jen dobrá vůle a ochota, zásadní je i finanční zázemí. Za opuštěné kočičky z našich depozit, kterým díky těmto dražbám budeme moci poskytnout veterinární ošetření, ještě jednou moc děkujeme! ❤ ❤ 


Internetová dražba básně Aleny Vávrové a obrazu Romany Štrynclové s názvem "Venda Pidlo" - koláž
Prezenční dražba uměleckého předmětu s názvem "Tajemství / Když srdce spadne do kalhot" od Alenky Vávrové
Obraz a báseň v novém domově - foto 01 (do záběru se vlevo dole vloudila i kočička Hermiona :))
Obraz a báseň v novém domově - foto 02
Obraz a báseň v novém domově - foto 03
Obraz a báseň v novém domově - foto 04
Obraz a báseň v novém domově - foto 05

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

Pozvánka na jarní kolo internetové charitativní akce Kočičí přání

01.05.2018

A jako každé jaro je tu opět zajímavá možnost podpory opuštěných kočiček ze spolků a útulků z celé ČR formou nákupu dárků ve formě krmiva či steliva. Přidáte se i Vy?

Chcete vědět více?

PF 2018 a poděkování za podporu v uplynulých letech

01.01.2018

Všem našim příznivcům a podporovatelům bychom rádi poděkovali za velikou podporu v uplynulých letech a popřáli jim vše nejlepší do nastupujícího roku.

Chcete vědět více?

Charitativní akce Kočičí přání - Vánoce 2017

15.12.2017

Letošní vánoční kolo Kočičího přání je tady a kočičky z našich depozit už opět nedočkavě vyhlížejí vánoční dárečky. Věříme, že ani letos žádná z těchto opuštěných kočiček nezůstane bez dárku. Kočičky z depozit spolků z celé České republiky můžete obdarovat od 15. 12. 2017 do 6. 1. 2018.

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2012 kocici.cz ¦ Všechna práva vyhrazena - sekce na ochranu koček

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANTstudio.cz