Přidat RSS kanál Aktualit

Prosba o pomoc s umístěním kočičky

13.11.2013

Do naší emailové schránky přišla následující prosba o pomoc s umístěním kočičky, pro kterou by její současní majitelé z objektivních důvodů rádi nalezli nový, vhodnější domov. Kočičku bohužel nemůžeme momentálně umístit do některého z našich depozit, ale přesto bychom rádi jejím majitelům pomohli alespoň formou této inzerce. 

Rodina s touto kočičkou žije 8 let. Pětiletý syn se kočičky bohužel bojí, v poslední době se u něj stupňují i noční strachy, odmítá např. spát bez zavřených dveří, aby k němu kočička nepřišla. Kočička si totiž někdy hraje tak, že jakoby "zaútočí". Racionální vysvětlení synovi bohužel nijak nestačí, aby se nebál. Syn je zároveň alergik, s alergií se sice léči, ale příznaků se nikdy zcela nezbaví. Rodinu navíc nyní čeká narození dalšího miminka.

S ohledem na špatnou zkušenost s chováním kočičky u prvního syna (patrně ze žárlivosti) rodina usiluje o nalezení nového, adekvátnějšího domova pro tuto kočičku. Kočička by ke své spokojenosti zřejmě uvítala společnost, která věnuje pozornost a čas právě jí samotné; jako vhodné se zdá být např. umístění u starší osoby.

Souhrnné informace o této kočičce:

- 8 let, černá srst s bílým motýlkem a bílou skvrnkou na bříšku, menší vzrůst, cca 5kg;
- slyší na jméno "G" (angl. výslovnost "dží");
- očkování a odčervení (naposl. dokončeno nyní v říjnu) - viz k dispozici očkovaci průkaz, veterinář konstatoval, že kočička je bez zdravotních potíží;
- původně kotě ze statku, celý život strávila v bytě, je čistotná, naučená na bedničku;
- zvědavá, tíhne zejména k mužům a k těm, kteří ji podávají jídlo; jakmile si zvykne na jejich přítomnost, baví ji např. "aportovat" gumičky, umí otevírat lehké kliky;
- k dispozici: vybavení pro kočičku, které zná - přepravka, bedýnky, misky, oblíbená hračka, hřeben a rukavice na srst;
- důvod pro hledání nového umístění: malé dítě v rodině, které prožívá strach z kočičky a které má problém setrvale v klidu pobývat ve stejném prostoru (její hry jako výskoky, běh atp. dítě vnímá jako útoky a opakované vysvětlovaní bohužel nepomáhá); toto dítě je zároveň alergik; rodina momentálně čeká miminko a obává se obdobných potíží;

Oceňujeme, že se tato rodina snaží zodpovědným způsobem pro kočičku nalézt co nejvhodnější nový domov. Pokud byste chtěli kočičce nový domov poskytnout, kontaktujte prosím majitele kočičky, paní Lenku Havelkovou, na emailu havelka.lenka@gmail.com.

Kočička rodiny Havelkových - foto 01
Kočička rodiny Havelkových - foto 02
Kočička rodiny Havelkových - foto 03

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

Pozvánka na jarní kolo internetové charitativní akce Kočičí přání

01.05.2018

A jako každé jaro je tu opět zajímavá možnost podpory opuštěných kočiček ze spolků a útulků z celé ČR formou nákupu dárků ve formě krmiva či steliva. Přidáte se i Vy?

Chcete vědět více?

PF 2018 a poděkování za podporu v uplynulých letech

01.01.2018

Všem našim příznivcům a podporovatelům bychom rádi poděkovali za velikou podporu v uplynulých letech a popřáli jim vše nejlepší do nastupujícího roku.

Chcete vědět více?

Charitativní akce Kočičí přání - Vánoce 2017

15.12.2017

Letošní vánoční kolo Kočičího přání je tady a kočičky z našich depozit už opět nedočkavě vyhlížejí vánoční dárečky. Věříme, že ani letos žádná z těchto opuštěných kočiček nezůstane bez dárku. Kočičky z depozit spolků z celé České republiky můžete obdarovat od 15. 12. 2017 do 6. 1. 2018.

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2012 kocici.cz ¦ Všechna práva vyhrazena - sekce na ochranu koček

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANTstudio.cz