Přidat RSS kanál Aktualit

Varování

20.06.2012

Chceme varovat všechny, kteří udávají kočky a kocoury – zejména ty dospělé přes různé inzertní servery.
Je na místě vysoká opatrnost a každou nabídku nebo poptávku je třeba dobře prověřit.
Svojí nedůsledností můžete zvířeti připravit krutý konec života.
Na inzertním serveru Bazoš.cz jsme narazili na několik varování od inzerentů před podezřelými inzeráty. Okamžitě jsme zareagovali a chceme na tak závažnou věc upozornit veřejnost. Hlavně chceme pomoci kočkám – zachránit jim život.
Kočky pak většinou slouží např. k výcviku psů, nebo jsou zabity, staženy z kůže a jejich kožešina zpeněžená! (Už v únoru 2010 proběhla na tv nova reportáž o prodeji kočičích a psích kožešin v ČR na základě průzkumu Svobody zvířat pro kampaň PROTI SRSTI v českých obchodech)
Tito takzvaní chovatelé reagují na inzeráty, kde je kočka darovaná či za symbolickou cenu.
Nebo naopak sami poptávají dospělou kočku nebo kocoura, opět pokud možno darovanou nebo symbolická cena. Nabízejí pro ně ideální podmínky, sebe nazývají zkušenými chovateli.
Jedná se hlavně o oblast Jičínska a Kralovéhradecka.
Bohužel toto se může odehrávat kdekoliv jinde po republice, jen to ještě nikdo neodhalil.
Zjistili jsme, že tyto inzeráty se objevují zhruba ve stejnou dobu – přelom roku a najdete ho na všech možných inzertních serverech. Lidé, kteří už takto přišli o umístěná zvířata, reagují obratem a podávají výzvu pro veřejnost. Inzerát je okamžitě stažen a objeví se zase jinde.
Ovšem ne na všech inzertních stránkách administrátoři umožní výzvu zveřejnit…
Pokud jste vy sami vloni nebo už v letošním roce zvíře udali na základě takové podezřele lákavé poptávky nebo znáte někoho, kdo se pak zajímal o další osud umístěného zvířete bezúspěšně nebo dokonce dostal velmi znepokojující informace, ozvěte se na mail : zviratavnouzi@seznam.cz
Prosíme, nenechte se zlákat a velmi pečlivě a zodpovědně prověřte, do jakých podmínek má vaše kočka skutečně jít. Žádejte i návštěvu v novém domově.
Pokud se vám cokoliv nezdá, raději se zvířete nevzdávejte.


Zde je jedna z výzev, která koluje po internetu :
Při darování koček zdarma nebo za symbolickou cenu buďte velmi opatrní.Tyto kočky shánějí lidé,kteří je využívají na jiné účely,více informací na : zviratavnouzi@seznam.cz


»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

Pozvánka na jarní kolo internetové charitativní akce Kočičí přání

01.05.2018

A jako každé jaro je tu opět zajímavá možnost podpory opuštěných kočiček ze spolků a útulků z celé ČR formou nákupu dárků ve formě krmiva či steliva. Přidáte se i Vy?

Chcete vědět více?

PF 2018 a poděkování za podporu v uplynulých letech

01.01.2018

Všem našim příznivcům a podporovatelům bychom rádi poděkovali za velikou podporu v uplynulých letech a popřáli jim vše nejlepší do nastupujícího roku.

Chcete vědět více?

Charitativní akce Kočičí přání - Vánoce 2017

15.12.2017

Letošní vánoční kolo Kočičího přání je tady a kočičky z našich depozit už opět nedočkavě vyhlížejí vánoční dárečky. Věříme, že ani letos žádná z těchto opuštěných kočiček nezůstane bez dárku. Kočičky z depozit spolků z celé České republiky můžete obdarovat od 15. 12. 2017 do 6. 1. 2018.

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2012 kocici.cz ¦ Všechna práva vyhrazena - sekce na ochranu koček

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANTstudio.cz