Přidat RSS kanál Aktualit

ZOO kočky

20.01.2013

Během loňského roku jsme v plzeňské ZOO odchytili celkem 12 koček různého stáří. (Celkem už prošlo depozity přes 20 koček, kocourů a koťat ze ZOO) .

Očividně někdo dostal výborný nápad vyházet volně nebo v krabici, či  jednoduše vysadit kočky a kocoury přímo u ZOO. O tento nápad se pravděpodobně ještě podělil s někým dalším, kdo chtěl podobně mazaně vyřešit svůj kočičí problém.  "…protože v zoo – tam je hodně jídla pro zvířata, velký prostor, kočka se tam snadno ztratí a je o ni postaráno, svědomí mám čisté, protože jsem zvíře jen tak nevykopl z domu“.

Omyl! (stejně se kdysi vyvážely kočky do kravínů a prasečáků, protože „tam je mlíko a myši“)

Kočka v ZOO je všeobecně považovaná za škodnou a podle toho je s ní také nakladáno. Ošetřovatelé se obávají  - ať už oprávněně nebo ne - nákaz, které by mohla kočka rozšířit jako nosič na exotická zvířata.

Věřte, že vypuštěním do ZOO (kterékoliv po republice) nad ní vynášíte rozsudek smrti. V lepším případě ji někdo zastřelí, koťata jsou potrava pro hady např. Není snad nutné pokračovat ve výčtu způsobu likvidace nevítaného návštěvníka.

Ještě stále máte dojem, že jste se o kočku nějakým lepším způsobem postarali vypuštěním do ZOO ve svém městě?

Naše organizace je tu především pro kočky a tak jsme nemohli zůstat lhostejní k jejich osudu.

Některé jsme našli v krabici pohozené u výběhu jako např. Stračenu. Některé se daly snadno „odlovit“ jako Díra a někteří nás stáli mnoho sil a času jako Raul, Dafné a celá podzimní skupina odrostlých koťat.

Všechny kočky bylo nutné veterinárně ošetřit. Některá zvířata se léčí stále, ať už jde o různá poranění, infekce očí, uší a kůže nebo vážnější zdravotní problém.

Někteří zoonalezenci už jsou v nových domovech.

Veškeré náklady uhradila a stále ještě hradí (protože většina zvířat je ještě v depozitech)naše Sekce.

Logicky tu vyvstává otázka - neměl by náklady uhradit a nebo se na těchto nákladech  - především veterině - alespoň podílet také městský obvod, ke kterému ZOO naleží?

Převzali jsme  povinnost města se o nalezená zvířata postarat. Tyto kočky nezabírají místo v městském útulku a my jako skupina dobrovolníků si nenárokujeme plat. Všechny tyto skutečnosti by měli vzít úředníci na ÚMO v potaz, až budou schvalovat naše letošní žádosti o dotace.

 

»zpět do archivu aktualit

Aktuálně

Pozvánka na jarní kolo internetové charitativní akce Kočičí přání

01.05.2018

A jako každé jaro je tu opět zajímavá možnost podpory opuštěných kočiček ze spolků a útulků z celé ČR formou nákupu dárků ve formě krmiva či steliva. Přidáte se i Vy?

Chcete vědět více?

PF 2018 a poděkování za podporu v uplynulých letech

01.01.2018

Všem našim příznivcům a podporovatelům bychom rádi poděkovali za velikou podporu v uplynulých letech a popřáli jim vše nejlepší do nastupujícího roku.

Chcete vědět více?

Charitativní akce Kočičí přání - Vánoce 2017

15.12.2017

Letošní vánoční kolo Kočičího přání je tady a kočičky z našich depozit už opět nedočkavě vyhlížejí vánoční dárečky. Věříme, že ani letos žádná z těchto opuštěných kočiček nezůstane bez dárku. Kočičky z depozit spolků z celé České republiky můžete obdarovat od 15. 12. 2017 do 6. 1. 2018.

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2012 kocici.cz ¦ Všechna práva vyhrazena - sekce na ochranu koček

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANTstudio.cz