Přidat RSS kanál Aktualit

Adopce na dálku - galerie

 


Áda
Áda (VS 004) je statný, dobře rostlý a vykrmený sedmiletý kocour. Je to vášnivý mazel, ale dokáže se také hodně a rychle rozčílit. Zkrátka osobnost.
V minulosti jsme se několikrát neúspěšně pokoušeli najít pro pana Ádu nový domov, kocourek si ale u nových páníčků nezvykl a byl k nám do depozita opakovaně vrácen. Proto figuruje již jen v této nabídce v adopce na dálku.

Arnošt (VS 009) se potuloval v zahrádkářské kolonii, byl velmi zanedbaný a zubožený a dožadoval se lidské pomoci. Nyní je z něj veliký a krásný kocour a neúnavný mazel. Arnoštek má ale vleklé zdravotní potíže. Bylo náročné najít nový domov, přesto se  našel.  Arnošt ale změnu špatně snášel a  brzo se vrátil zpět naprosto deprivovaný. Proto už znovu do nabídky dán nebyl.  

Arnoštka od září 2016 na dálku adoptovala paní Libuše Š., za což jí patří jak náš, tak především Arnoštkův veliký dík! :)


Nelinka (VS 011) je velmi citlivá kočička. Jedna hodná paní ji kdysi zachránila z ulice společně s Nanynkou a již zesnulým Matyášem a tyto tři kočičky tedy žily u paní společně. Paní bohužel zemřela a trvalo 3 týdny, než někdo zjistil, co se stalo. Kočičky byly celou dobu zavřené se zesnulou v bytě. Naštěstí si našly pytel granulí a pily vodu na zalévání kytek a tak přežily. Nicméně je tento zážitek velmi poznamenal.

Trojice na sebe byla velmi  fixovaná a kočky tak mohly být k odběru jen společně. Nový domov se hledal velmi obtížně a nakonec se nenašel. Nelinka je hodně poznamenaná výše popisovaným zážitkem, a proto si velmi špatně zvyká na změny či na nové prostředí i lidi. Proto není v klasické nabídce kočiček k osvojení, ale pouze v adopci na dálku.

Nelinku na dálku adoptovala paní Helena Krajčíková. Paní Heleně za sponzoring Nelinky moc děkujeme! :)

Nanynka (VS 012) prošla stejně traumatizujícím zážitkem jako Nelinka. Podobně jako Nelinka je to spíš plašší kočička, která si ale ráda pohraje s dalšími kočičáky. V noci se osmělí a přijde se na člověka podívat do postele.

I ona měla obtížnou pozici při hledání nového domova a nakonec zůstala v depozitu.


 

Míca

Míca (VS 013) je klasická černokožešnice – vyvádí lotroviny a tváří se u toho jako andělíček. Míca byla nalezena jako čtrnáctidenní kotě v popelnici. Je to velká kočičí madam se specifickou povahou.   

 

 

 


 

Mourek

Mourek (VS 014) se narodil toulavé mamince v ZOO a měl další 4 sourozence. Ti, ještě jako malí, našli nové domovy. Kočička byla vykastrována a ponechána v lokalitě, kde je krmena. Ale Mouří je „speciální“ kocourek, který naprosto odmítal jakékoli umístění. 

 

 

 

 


 

Bobeš

Bobeš (VS 015) je již starší kocourek, který se k nám dostal velmi zvláštní cestou. Žil ne vesnici, kde v létě navštěvoval jednu chalupu. Její obyvatelé se ale po prázdninách sbalili a jeli domů. Bobík jim  nastoupil do auta a jel s nimi. Však byli „jeho“.  V půli cesty si to rozmysleli. Kocoura do bytu vlastně nechtěli, a tak Bobše z auta vysadili (10 km od vesnice, kde bydlel). Za týden se na chalupu vrátili na víkend – a kdo je tam nečekal! Bobeš si našel cestu zpět a vrátil se tam, kde to znal. Rozhodli se ho tedy vzít s sebou do města. Tentokrát ho opravdu dovezli až k sobě domů, ovšem kocour do bytu stále nesmí. Bobího tedy nechali před panelákem a občas mu tam dali buřt.

Bobík je ale kocourek velice důvtipný a bystrý. Brzo odhalil, že ve vedlejším vchodě bydlí kočkomilná babička (shodou náhod babička depozitářky…), která se o něj jistě postará. Jednoho dne si tedy vyhlédl, kdy půjde babička z nákupu a suverénně s ní nakráčel do vchodu, do výtahu a následně i do bytu, kde se usadil v obýváku do křesla. V té době už byl nemocný - měl silný zánět ledvin. Babička neváhala a pátrala, komu kocour patří. A když zjistila, jak to s ním je, nechala ho u sebe. Bobík není v klasické nabídce kvůli svému zdravotnímu stavu. Je tedy také pouze k virtuální adopci.

Bobeše na dálku adoptovala Veronika Smékalová. Za podporu Bobeše Veronice moc děkujeme! :)


Jiskra - adopce na dálku

Jiskra (VS 017) je třináctiletá černá kočka s jiskřivýma jantarovýma očima a lesklým černým kožíškem. Přestože už delší dobu žije v depozitu, zůstává stále trochu plachá a před případnými zájemci se schovává. Z tohoto důvodu se bohužel nepodařilo pro Jiskru najít nový domov. Svoji plachost překoná jedině v okamžiku, když ucítí maso, které miluje ve všech podobách. Aby ho dostala, nechá se i pohladit a pochovat. Jiskru nabízíme pouze pro virtuální adopci.

Jiskřičku v prosinci 2016 na dálku adoptovala slečna Charlotta Stolte, které jsme za její podporu spolu s Jiskrou moc vděčni. 


 

Aktuálně

Memorandum o spolupráci mezi subjekty pomáhajícími opuštěným zvířatům v Plzni

07.11.2017

Dne 6. 11. 2017 bylo podepsáno memorandum o spolupráci mezi Městskou policií Plzeň, Svobodou zvířat Plzeň a Spolkem pro ochranu zvířat. Věříme, že toto memorandum je prvním krokem ke zlepšení situace opuštěných zvířat v Plzni.

Chcete vědět více?

Dárkové certifikáty ve prospěch našich depozitních kočiček

05.11.2017

Chtěli byste obdarovat své blízké / přátele / kamarády / kolegy, ale když se jich klasicky optáte, co by si přáli, řeknou vám, že vlastně nic nepotřebují, že vše podstatné už mají a že kvůli nim nemáte utrácet za blbosti. Máme řešení – vyzkoušejte naše zbrusu nové dárkové certifikáty

Chcete vědět více?

Mraznička pro opuštěné kočky - náš projekt na www.darujme.cz

03.11.2017

Na dárcovském portálu www.darujme.cz máme nově projekt. Do našeho největšího depozita bychom rádi pořídili mrazničku na masíčko a rybičky.

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2012 kocici.cz ¦ Všechna práva vyhrazena - sekce na ochranu koček

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANTstudio.cz