Přidat RSS kanál Aktualit

Přehled kočiček z našich depozit nabízených pro adopci na dálku

 


Áda
Áda (VS 004) je statný, dobře rostlý a vykrmený sedmiletý kocour. Je to vášnivý mazel, ale dokáže se také hodně a rychle rozčílit. Zkrátka osobnost.
V minulosti jsme se několikrát neúspěšně pokoušeli najít pro pana Ádu nový domov, kocourek si ale u nových páníčků nezvykl a byl k nám do depozita opakovaně vrácen. Proto figuruje již jen v této nabídce v adopce na dálku.

Arnošt (VS 009) se potuloval v zahrádkářské kolonii, byl velmi zanedbaný a zubožený a dožadoval se lidské pomoci. Nyní je z něj veliký a krásný kocour a neúnavný mazel. Arnoštek má ale vleklé zdravotní potíže. Bylo náročné najít nový domov, přesto se  našel.  Arnošt ale změnu špatně snášel a  brzo se vrátil zpět naprosto deprivovaný. Proto už znovu do nabídky dán nebyl.  

Arnoštka od září 2016 na dálku adoptovala paní Libuše Š., za což jí patří jak náš, tak především Arnoštkův veliký dík! :)


Nelinka (VS 011) je velmi citlivá kočička. Jedna hodná paní ji kdysi zachránila z ulice společně s Nanynkou a již zesnulým Matyášem a tyto tři kočičky tedy žily u paní společně. Paní bohužel zemřela a trvalo 3 týdny, než někdo zjistil, co se stalo. Kočičky byly celou dobu zavřené se zesnulou v bytě. Naštěstí si našly pytel granulí a pily vodu na zalévání kytek a tak přežily. Nicméně je tento zážitek velmi poznamenal.

Trojice na sebe byla velmi  fixovaná a kočky tak mohly být k odběru jen společně. Nový domov se hledal velmi obtížně a nakonec se nenašel. Nelinka je hodně poznamenaná výše popisovaným zážitkem, a proto si velmi špatně zvyká na změny či na nové prostředí i lidi. Proto není v klasické nabídce kočiček k osvojení, ale pouze v adopci na dálku.

Nelinku na dálku adoptovala paní Helena Krajčíková. Paní Heleně za sponzoring Nelinky moc děkujeme! :)

Nanynka (VS 012) prošla stejně traumatizujícím zážitkem jako Nelinka. Podobně jako Nelinka je to spíš plašší kočička, která si ale ráda pohraje s dalšími kočičáky. V noci se osmělí a přijde se na člověka podívat do postele.

I ona měla obtížnou pozici při hledání nového domova a nakonec zůstala v depozitu.


 

Míca

Míca (VS 013) je klasická černokožešnice – vyvádí lotroviny a tváří se u toho jako andělíček. Míca byla nalezena jako čtrnáctidenní kotě v popelnici. Je to velká kočičí madam se specifickou povahou.   

 

 

 


 

Mourek

Mourek (VS 014) se narodil toulavé mamince v ZOO a měl další 4 sourozence. Ti, ještě jako malí, našli nové domovy. Kočička byla vykastrována a ponechána v lokalitě, kde je krmena. Ale Mouří je „speciální“ kocourek, který naprosto odmítal jakékoli umístění. 

 

 

 

 


 

Bobeš

Bobeš (VS 015) je již starší kocourek, který se k nám dostal velmi zvláštní cestou. Žil ne vesnici, kde v létě navštěvoval jednu chalupu. Její obyvatelé se ale po prázdninách sbalili a jeli domů. Bobík jim  nastoupil do auta a jel s nimi. Však byli „jeho“.  V půli cesty si to rozmysleli. Kocoura do bytu vlastně nechtěli, a tak Bobše z auta vysadili (10 km od vesnice, kde bydlel). Za týden se na chalupu vrátili na víkend – a kdo je tam nečekal! Bobeš si našel cestu zpět a vrátil se tam, kde to znal. Rozhodli se ho tedy vzít s sebou do města. Tentokrát ho opravdu dovezli až k sobě domů, ovšem kocour do bytu stále nesmí. Bobího tedy nechali před panelákem a občas mu tam dali buřt.

Bobík je ale kocourek velice důvtipný a bystrý. Brzo odhalil, že ve vedlejším vchodě bydlí kočkomilná babička (shodou náhod babička depozitářky…), která se o něj jistě postará. Jednoho dne si tedy vyhlédl, kdy půjde babička z nákupu a suverénně s ní nakráčel do vchodu, do výtahu a následně i do bytu, kde se usadil v obýváku do křesla. V té době už byl nemocný - měl silný zánět ledvin. Babička neváhala a pátrala, komu kocour patří. A když zjistila, jak to s ním je, nechala ho u sebe. Bobík není v klasické nabídce kvůli svému zdravotnímu stavu. Je tedy také pouze k virtuální adopci.

Bobeše na dálku adoptovala Veronika Smékalová. Za podporu Bobeše Veronice moc děkujeme! :)


Jiskra - adopce na dálku

Jiskra (VS 017) je třináctiletá černá kočka s jiskřivýma jantarovýma očima a lesklým černým kožíškem. Přestože už delší dobu žije v depozitu, zůstává stále trochu plachá a před případnými zájemci se schovává. Z tohoto důvodu se bohužel nepodařilo pro Jiskru najít nový domov. Svoji plachost překoná jedině v okamžiku, když ucítí maso, které miluje ve všech podobách. Aby ho dostala, nechá se i pohladit a pochovat. Jiskru nabízíme pouze pro virtuální adopci.

Jiskřičku v prosinci 2016 na dálku adoptovala slečna Charlotta Stolte, které jsme za její podporu spolu s Jiskrou moc vděčni. 


Beruška - adopce na dálku

Beruška (VS 020), která se narodila již v roce 2003, je černá krasavice s lesklou srstí a zelenýma očima. Je velmi živá a komunikativní, vyžaduje pozornost člověka a miluje zejména hlazení a kartáčování. Odvděčuje se věrností a mazlením. Je to silná kočičí osobnost a v člověku budí mnohdy dojem, že všemu rozumí; schází jen, aby promluvila.

Beruška si špatně zvyká na změny a na nové prostředí. Několikrát již našla nový domov, pokaždé ale byla vrácena s tím, že si na nový domov nezvykla a chovala se problémově. Je vhodná do bytu, anebo do domečku se zahrádkou a s pelíškem uvnitř.

Beruška v minulosti trpěla kalicivirózou, která se jí periodicky vrací, a proto nemůže být ve standardní nabídce zdravých zvířat.
Adélka – adopce na dálku – foto 01

Adélka (VS 021) je kočička, které se její bývalý majitel chtěl zbavit dosti nehezkým způsobem: zalepil ji do krabice a odhodil do popelnice. A pozor, nejednalo se o žádné koťátko, jak bývá zvykem, ale o dospělou číču.

Naše paní depozitářka ji našla a dlouhou dobu pracovala na tom, aby se kočička dala do pořádku. Ke svém u věku a prožitému stresu do klasické adopce nevhodná. Dnes žije v depozitu pět let, odhadem jí je mezi 8 - 10 lety. Za váš měsíční příspěvek do mističky vám bude určitě vděčná.


Amálka - adopce na dálku - foto 01

Amálka (VS 022) Domníváme se, že kočička Amálka se bohužel stala typickým nechtěným dárkem – jako koťátko bylo předčasně odebrána od maminky. Ještě teď má sací reflex. Když vyrostla, byla vyhozena na ulici, kde se potloukala. Bohužel se několikrát stala terčem útoku psů, kdy na ni jako na živý terč byli vypouštěni. Kvůli tomu má doposud vážné psychické problémy, krom tety depozitářky lidem nedůvěřuje. Také trpí pomočováním, ve stresových situacích bohužel močí po celém depozitu. Z těchto důvodů naprosto nevhodná ke klasické adopci. Dnes již také seniorka, v depozitu 6 let, odhadovaný věk cca 8 let.


Amy – adopce na dálku – foto 01

Kocourek Amy (VS 023) nebyl zpočátku vůbec kontaktní  původně se teta depozitářka domnívala, že se jedná o kočičku, proto to jméno. Kocourek si pravděpodobně prošel nehezkými začátky, k lidem je velice nedůvěřivý, před cizími se schovává. Zpočátku mu také dělaly problém rychlé pohyby rukou. Svou nedůvěřivost si podržel, nemá rád změny. Trvalo mu více než rok, než si zvykl na režim v depozitu. Nejvíce nyní miluje svoji depozitní tetu, chodí k ní spinkat do postele a občas jí bere i deku! :) Pro standardní adopci je nevhodný. V depozitu žije přes čtyři roky, je to již také starší kocourek (odhadem 6 - 8 let).


Lilinka - adopce na dálku - foto 01

Kočička Lilinka (VS 024) drobounká kočička zachráněná z množírny. Díky otřesným podmínkám není moc kontaktní, což se také ukazuje jako problém při česání. Bytostně to nesnáší a kožíšek tím pak trpí. Ale teta depozitářka se snaží a nenechá se odradit  i když, jak říká: Je to boj.  Kočičce je dnes už 9 let, v posledních dvou letech má lehké zdravotní potíže  opakovaně se jí v tlamičce tvoří výrůstek, který je chirurgicky odstraňován. I ona není z těchto několik důvodů vhodná pro adopci, a proto nabízíme v adopci na dálku.


x

Aktuálně

PF 2018 a poděkování za podporu v uplynulých letech

01.01.2018

Všem našim příznivcům a podporovatelům bychom rádi poděkovali za velikou podporu v uplynulých letech a popřáli jim vše nejlepší do nastupujícího roku.

Chcete vědět více?

Charitativní akce Kočičí přání - Vánoce 2017

15.12.2017

Letošní vánoční kolo Kočičího přání je tady a kočičky z našich depozit už opět nedočkavě vyhlížejí vánoční dárečky. Věříme, že ani letos žádná z těchto opuštěných kočiček nezůstane bez dárku. Kočičky z depozit spolků z celé České republiky můžete obdarovat od 15. 12. 2017 do 6. 1. 2018.

Chcete vědět více?

Memorandum o spolupráci mezi subjekty pomáhajícími opuštěným zvířatům v Plzni

07.11.2017

Dne 6. 11. 2017 bylo podepsáno memorandum o spolupráci mezi Městskou policií Plzeň, Svobodou zvířat Plzeň a Spolkem pro ochranu zvířat. Věříme, že toto memorandum je prvním krokem ke zlepšení situace opuštěných zvířat v Plzni.

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2012 kocici.cz ¦ Všechna práva vyhrazena - sekce na ochranu koček

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANTstudio.cz