Přidat RSS kanál Aktualit

Adopce na dálku - galerie

 


Áda
Áda (VS 004) je statný, dobře rostlý a vykrmený sedmiletý kocour. Je to vášnivý mazel, ale dokáže se také hodně a rychle rozčílit. Zkrátka osobnost.
V minulosti jsme se několikrát neúspěšně pokoušeli najít pro pana Ádu nový domov, kocourek si ale u nových páníčků nezvykl a byl k nám do depozita opakovaně vrácen. Proto figuruje již jen v této nabídce v adopce na dálku.

Arnošt (VS 009) se potuloval v zahrádkářské kolonii, byl velmi zanedbaný a zubožený a dožadoval se lidské pomoci. Nyní je z něj veliký a krásný kocour a neúnavný mazel. Arnoštek má ale vleklé zdravotní potíže. Bylo náročné najít nový domov, přesto se  našel.  Arnošt ale změnu špatně snášel a  brzo se vrátil zpět naprosto deprivovaný. Proto už znovu do nabídky dán nebyl.  

Arnoštka od září 2016 na dálku adoptovala paní Libuše Š., za což jí patří jak náš, tak především Arnoštkův veliký dík! :)


Nelinka (VS 011) je velmi citlivá kočička. Jedna hodná paní ji kdysi zachránila z ulice společně s Nanynkou a již zesnulým Matyášem a tyto tři kočičky tedy žily u paní společně. Paní bohužel zemřela a trvalo 3 týdny, než někdo zjistil, co se stalo. Kočičky byly celou dobu zavřené se zesnulou v bytě. Naštěstí si našly pytel granulí a pily vodu na zalévání kytek a tak přežily. Nicméně je tento zážitek velmi poznamenal.

Trojice na sebe byla velmi  fixovaná a kočky tak mohly být k odběru jen společně. Nový domov se hledal velmi obtížně a nakonec se nenašel. Nelinka je hodně poznamenaná výše popisovaným zážitkem, a proto si velmi špatně zvyká na změny či na nové prostředí i lidi. Proto není v klasické nabídce kočiček k osvojení, ale pouze v adopci na dálku.

Nelinku na dálku adoptovala paní Helena Krajčíková. Paní Heleně za sponzoring Nelinky moc děkujeme! :)

Nanynka (VS 012) prošla stejně traumatizujícím zážitkem jako Nelinka. Podobně jako Nelinka je to spíš plašší kočička, která si ale ráda pohraje s dalšími kočičáky. V noci se osmělí a přijde se na člověka podívat do postele.

I ona měla obtížnou pozici při hledání nového domova a nakonec zůstala v depozitu.


 

Míca

Míca (VS 013) je klasická černokožešnice – vyvádí lotroviny a tváří se u toho jako andělíček. Míca byla nalezena jako čtrnáctidenní kotě v popelnici. Je to velká kočičí madam se specifickou povahou.   

 

 

 


 

Mourek

Mourek (VS 014) se narodil toulavé mamince v ZOO a měl další 4 sourozence. Ti, ještě jako malí, našli nové domovy. Kočička byla vykastrována a ponechána v lokalitě, kde je krmena. Ale Mouří je „speciální“ kocourek, který naprosto odmítal jakékoli umístění. 

 

 

 

 


 

Bobeš

Bobeš (VS 015) je již starší kocourek, který se k nám dostal velmi zvláštní cestou. Žil ne vesnici, kde v létě navštěvoval jednu chalupu. Její obyvatelé se ale po prázdninách sbalili a jeli domů. Bobík jim  nastoupil do auta a jel s nimi. Však byli „jeho“.  V půli cesty si to rozmysleli. Kocoura do bytu vlastně nechtěli, a tak Bobše z auta vysadili (10 km od vesnice, kde bydlel). Za týden se na chalupu vrátili na víkend – a kdo je tam nečekal! Bobeš si našel cestu zpět a vrátil se tam, kde to znal. Rozhodli se ho tedy vzít s sebou do města. Tentokrát ho opravdu dovezli až k sobě domů, ovšem kocour do bytu stále nesmí. Bobího tedy nechali před panelákem a občas mu tam dali buřt.

Bobík je ale kocourek velice důvtipný a bystrý. Brzo odhalil, že ve vedlejším vchodě bydlí kočkomilná babička (shodou náhod babička depozitářky…), která se o něj jistě postará. Jednoho dne si tedy vyhlédl, kdy půjde babička z nákupu a suverénně s ní nakráčel do vchodu, do výtahu a následně i do bytu, kde se usadil v obýváku do křesla. V té době už byl nemocný - měl silný zánět ledvin. Babička neváhala a pátrala, komu kocour patří. A když zjistila, jak to s ním je, nechala ho u sebe. Bobík není v klasické nabídce kvůli svému zdravotnímu stavu. Je tedy také pouze k virtuální adopci.

Bobeše na dálku adoptovala Veronika Smékalová. Za podporu Bobeše Veronice moc děkujeme! :)


Jiskra - adopce na dálku

Jiskra (VS 017) je třináctiletá černá kočka s jiskřivýma jantarovýma očima a lesklým černým kožíškem. Přestože už delší dobu žije v depozitu, zůstává stále trochu plachá a před případnými zájemci se schovává. Z tohoto důvodu se bohužel nepodařilo pro Jiskru najít nový domov. Svoji plachost překoná jedině v okamžiku, když ucítí maso, které miluje ve všech podobách. Aby ho dostala, nechá se i pohladit a pochovat. Jiskru nabízíme pouze pro virtuální adopci.

Jiskřičku v prosinci 2016 na dálku adoptovala slečna Charlotta Stolte, které jsme za její podporu spolu s Jiskrou moc vděčni. 


Větrník - adopce na dálku

Větrník (VS 018) patří k veteránům našich depozit. Je velmi plaché povahy, jako vítr je schopen zmizet člověku ze zorného pole. A tak vlastně přišel ke svému jménu. Je takřka nemožné najít novou rodinu pro větroplacha, kterého návštěvy depozita nemají prakticky šanci spatřit. Větrník miluje pohyb venku a při návratu do depozita si vždy rád pochutná na něčem dobrém. Bude vám vděčný za podporu formou virtuální adopce.

 


Ťapík - adopce na dálku

Ťapík (VS 019) je tříletý mourovatý kocourek. Je moc milý, přes den se zdržuje hlavně v bytě, v noci vybíhá na toulky. Několikrát byl už umístěn do nového domova, ale na nové prostředí si nezvykl, a proto se opakovaně vrátil k nám. 

 

Aktuálně

Pozvánka na náš zářijový informační a sbírkový stánek

12.09.2017

Ve čtvrtek 14. 9. 2017 máte opět možnost navštívit náš informační a sbírkový stánek. Na obvyklém místě U Branky v Plzni (Smetanovy sady) na Vás budou čekat skvělé a jedinečné věci, jejichž koupí podpoříte kočičáky v našich depozitech.

Chcete vědět více?

Černá kočka - předsudky v 21. století - článek ze Zpravodaje Svobody zvířat č. II/2017

16.08.2017

Ačkoli to zní téměř neuvěřitelně, i v současné moderní době stále existuje řada předsudků vůči kočkám, zejména těm s černým kožíškem.

Chcete vědět více?

Léčiva pro kočkodlaky z plzeňských depozit SZ - poděkování za podporu projektu

07.08.2017

Děkujeme moc všem hodným dárcům za finanční podporu našeho projektu nazvaného Léčiva pro kočkodlaky z plzeňských depozit Svobody zvířat ve výši 5000 Kč realizovaného v rámci letošního jarního kola Kočičího přání.

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2012 kocici.cz ¦ Všechna práva vyhrazena - sekce na ochranu koček

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANTstudio.cz