Přidat RSS kanál Aktualit

Adopce na dálku - galerie

 

Adélka
Adélka (VS 002) je dvouletá kočička drobnějšího vzrůstu, kastrovaná, očkovaná. Rok živořila mezi paneláky, než se ji podařilo odchytit. Rok už žije s námi v depozitu. Proces domestikace u ní probíhal velmi pomalu, je stále plachá, ale už jsou viditelné pokroky. Ze všech koček v depozitu je nejúspěšnější lovkyní myší. Už dvakrát putovala do nového bydliště, ale pokaždé bylo nutné jí vzít zpět. Zatím nenašla jiného člověka, který by si získal její důvěru, než v depozitu. Šťastná by byla v rodinném domku se zahradou, odvděčila by se bohatými úlovky. Je to vyloženě "venkovní" kočka.

Áda
Áda (VS 004) je statný, dobře rostlý a vykrmený sedmiletý kocour. Je to vášnivý mazel, ale dokáže se také hodně a rychle rozčílit. Zkrátka osobnost.
V minulosti jsme se několikrát neúspěšně pokoušeli najít pro pana Ádu nový domov, kocourek si ale u nových páníčků nezvykl a byl k nám do depozita opakovaně vrácen. Proto figuruje již jen v této nabídce v adopce na dálku.

Arnošt (VS 009) se potuloval v zahrádkářské kolonii, byl velmi zanedbaný a zubožený a dožadoval se lidské pomoci. Nyní je z něj veliký a krásný kocour a neúnavný mazel. Arnoštek má ale vleklé zdravotní potíže. Bylo náročné najít nový domov, přesto se  našel.  Arnošt ale změnu špatně snášel a  brzo se vrátil zpět naprosto deprivovaný. Proto už znovu do nabídky dán nebyl.  


Nelinka (VS 011) je velmi citlivá kočička. Jedna hodná paní ji kdysi zachránila z ulice společně s Nanynkou a již zesnulým Matyášem a tyto tři kočičky tedy žily u paní společně. Paní bohužel zemřela a trvalo 3 týdny, než někdo zjistil, co se stalo. Kočičky byly celou dobu zavřené se zesnulou v bytě. Naštěstí si našly pytel granulí a pily vodu na zalévání kytek a tak přežily. Nicméně je tento zážitek velmi poznamenal.

Trojice na sebe byla velmi  fixovaná a kočky tak mohly být k odběru jen společně. Nový domov se hledal velmi obtížně a nakonec se nenašel. Nelinka je hodně poznamenaná výše popisovaným zážitkem, a proto si velmi špatně zvyká na změny či na nové prostředí i lidi. Proto není v klasické nabídce kočiček k osvojení, ale pouze v adopci na dálku.

Nelinku na dálku adoptovala paní Helena Krajčíková. Paní Heleně za sponzoring Nelinky moc děkujeme! :)

Nanynka (VS 012) prošla stejně traumatizujícím zážitkem jako Nelinka. Podobně jako Nelinka je to spíš plašší kočička, která si ale ráda pohraje s dalšími kočičáky. V noci se osmělí a přijde se na člověka podívat do postele.

I ona měla obtížnou pozici při hledání nového domova a nakonec zůstala v depozitu.


 

Míca

Míca (VS 013) je klasická černokožešnice – vyvádí lotroviny a tváří se u toho jako andělíček. Míca byla nalezena jako čtrnáctidenní kotě v popelnici. Je to velká kočičí madam se specifickou povahou.   

 

 

 


 

Mourek

Mourek (VS 014) se narodil toulavé mamince v ZOO a měl další 4 sourozence. Ti, ještě jako malí, našli nové domovy. Kočička byla vykastrována a ponechána v lokalitě, kde je krmena. Ale Mouří je „speciální“ kocourek, který naprosto odmítal jakékoli umístění. 

 

 

 

 


 

Bobeš

Bobeš (VS 015) je již starší kocourek, který se k nám dostal velmi zvláštní cestou. Žil ne vesnici, kde v létě navštěvoval jednu chalupu. Její obyvatelé se ale po prázdninách sbalili a jeli domů. Bobík jim  nastoupil do auta a jel s nimi. Však byli „jeho“.  V půli cesty si to rozmysleli. Kocoura do bytu vlastně nechtěli, a tak Bobše z auta vysadili (10 km od vesnice, kde bydlel). Za týden se na chalupu vrátili na víkend – a kdo je tam nečekal! Bobeš si našel cestu zpět a vrátil se tam, kde to znal. Rozhodli se ho tedy vzít s sebou do města. Tentokrát ho opravdu dovezli až k sobě domů, ovšem kocour do bytu stále nesmí. Bobího tedy nechali před panelákem a občas mu tam dali buřt.

Bobík je ale kocourek velice důvtipný a bystrý. Brzo odhalil, že ve vedlejším vchodě bydlí kočkomilná babička (shodou náhod babička depozitářky…), která se o něj jistě postará. Jednoho dne si tedy vyhlédl, kdy půjde babička z nákupu a suverénně s ní nakráčel do vchodu, do výtahu a následně i do bytu, kde se usadil v obýváku do křesla. V té době už byl nemocný - měl silný zánět ledvin. Babička neváhala a pátrala, komu kocour patří. A když zjistila, jak to s ním je, nechala ho u sebe. Bobík není v klasické nabídce kvůli svému zdravotnímu stavu. Je tedy také pouze k virtuální adopci.

Bobeše na dálku adoptovala Veronika Smékalová. Za podporu Bobeše Veronice moc děkujeme! :)


Jiskra - adopce na dálku

Jiskra (VS 017) je třináctiletá černá kočka s jiskřivýma jantarovýma očima a lesklým černým kožíškem. Přestože už delší dobu žije v depozitu, zůstává stále trochu plachá a před případnými zájemci se schovává. Z tohoto důvodu se bohužel nepodařilo pro Jiskru najít nový domov. Svoji plachost překoná jedině v okamžiku, když ucítí maso, které miluje ve všech podobách. Aby ho dostala, nechá se i pohladit a pochovat. Jiskru nabízíme pouze pro virtuální adopci.


Větrník - adopce na dálku

Větrník (VS 018) patří k veteránům našich depozit. Je velmi plaché povahy, jako vítr je schopen zmizet člověku ze zorného pole. A tak vlastně přišel ke svému jménu. Je takřka nemožné najít novou rodinu pro větroplacha, kterého návštěvy depozita nemají prakticky šanci spatřit. Větrník miluje pohyb venku a při návratu do depozita si vždy rád pochutná na něčem dobrém. Bude vám vděčný za podporu formou virtuální adopce.

 


Ťapík - adopce na dálku

Ťapík (VS 019) je tříletý mourovatý kocourek. Je moc milý, přes den se zdržuje hlavně v bytě, v noci vybíhá na toulky. Několikrát byl už umístěn do nového domova, ale na nové prostředí si nezvykl, a proto se opakovaně vrátil k nám. 

 

Aktuálně

3. Valentýnská umísťovací výstava koček bez domova

18.01.2016

Kočičí domov Sluníčko Vás zve na svou 3. Valentýnskou umisťovací výstavu koček bez domova, která se bude konat v sobotu 30. 1. 2016 v Toulcově dvoře v Praze. Na této výstavě budou hledat nové domovy i některé kočičky z našich depozit.

Chcete vědět více?

Přání vše nejlepšího do nastupujícího roku našim příznivcům a podporovatelům

31.12.2015

Našim příznivcům a podporovatelům děkujeme za jejich obrovskou pomoc v letošním roce a doufáme,...

Chcete vědět více?

Hledáme dobrovolníky pro krmení venkovních koček v Plzni

12.12.2015

Akutně sháníme dobrovolníky pro krmení venkovních koček v Guldenerově a Rubešově ulici v Plzni.

Chcete vědět více?

»všechny aktuality

© 2012 kocici.cz ¦ Všechna práva vyhrazena - sekce na ochranu koček

Design © Hanja.eu ¦ výroba webových stránek ANTstudio.cz