Jarní kolo Kočičího přání je tady :)

Od 5. 5. do 20. 5. 2020 se stejně jako v předchozích letech uskuteční oblíbená internetová charitativní akce Kočičí přáníOpuštěné kočičky, které čekají na nové domovy v zázemí spolků a sdružení v celé České republice, si přejí dostat dárky (většinou se jedná o krmivo, stelivo, pelíšky či hračky), aby jim čekání na nové rodiny rychleji utíkalo.

A na jakém principu tato internetová charitativní akce funguje? Na webové stránce www.kociciprani.cz si ve filtru najdete útulek, který chcete podpořit, vyberete si kočičku, kterou se rozhodnete obdarovat, a zaplatíte pro ni dárek, který si přeje. Dárky jsou v různých cenových kategoriích.

Máte také možnost přihodit libovolnou částku kočičce „do mističky“. „Mistička“ je příspěvek ve výši 400 Kč, což je minimální ekvivalent nákladů na 1 měsíc života v útulku (jídlo + stelivo, nikoli veterinární ošetření). Pokud se rozhodnete do mističky „přisypat“ částku nižší než 400 Kč, pochopitelně to nevadí, spolky a útulky jsou vesměs vděčné za jakékoli obnosy. Některým vybraným kočičkám můžete uhradit tzv. zdravotní balíček, tj. laboratorní vyšetření, které daná kočička momentálně potřebuje.

Poté, co peníze od vás dorazí na účet dané organizace, spolek za ně zakoupí pro obdarovanou kočičku dárek a kočičku s dárkem vyfotografuje. Na váš email vám po uzavření celé sbírky přijde fotografie obdarované kočičky s dárkem spolu s poděkováním.

Kočičky z depozit naší organizace Svoboda zvířat Plzeň a stejně tak i kočičky z ostatních spolků a sdružení v celé České republice se na dárečky už moc těší. 🙂 Obrovský dík patří pořadatelům za to, že tuto náročnou charitativní akci i letos na pomoc opuštěným kočičkám z celé ČR zorganizovali.