Alisa

Alisa – černobílá kotěcí holčička

Věk při příjmu: cca 2 měsíce
Přijatá: 7. 10. 2022
Odčervená, odblešená, 1x očkovaná (16. 11. 2022)
FIV a FeLV negativní

Kontakt: Václava Kruftová – tel. 734 700 294, email: pugetka@seznam.cz


Tahle černobílá kotěcí holčička byla spolu s dalšími dvěma kočičími holkami, zrzečkou Jenny a želvinkou Pralinkou, nalezena počátkem října na polní cestě kousek za Stodem. 😿 Nějaký zlý člověk se jich podle všeho snažil nepěkně zbavit – pohodil je dále od města, aby se holčičky jen nemohly vrátit tam, kde měly původně svůj domov. 😿

V době nálezu měly všechny tři úporný průjem, byly podvyživené a silně začervené. 😿 Zároveň byly ale naprosto zjevně zvyklé na lidi. Holčičky nejprve pobyly v karanténě u tety Marušky, která jim utírala bolavé zadečky, dávkovala veterinární gastrointestinální dietu a láskyplně o ně pečovala. Po ukončení karantény jsme všechny tři kotěcí slečny přemístili do depozita naší skvělé dobrovolnice tety Vendy, které se úspěšně podařilo kompletně zažehnat všechny gastrointestinální problémy, kterými kočičky do té doby trpěly.

Alisa podstoupila první očkování, ještě ji čeká druhé očkování a čipování a poté bude plně připravena k odchodu do nové rodiny. Její dvě kočičí kamarádky již mají přislíbený nový domov, Aliska zatím takové štěstí neměla. Přitom je to velice milá a hravá holčička, která dokáže vrnět jako o život. 😽 S lidmi zřejmě nemá z minulosti ty nejlepší zkušenosti, ve vztahu k lidem je ještě ostýchavá, i když se její dočasná depozitní panička snaží ji co nejvíce vymazlovat.

Ideální by bylo, aby nový domov nalezla v domácnosti, kde již nějaká kočička či kocourek žije, aby měla kočičího parťáka na hraní či skotačení. 😽 (Je to prostě hravá aktivní kotěcí slečna.) Nutností pro osvojení jsou zabezpečené podmínky.