Baklažán

Baklažán – kocour, narozený cca 2010

Odchyt: Plzeň Košutka Rabštejnská 28.9.2016

Kastrace: 29.9.2016

Čip: BackHome 900032001812589

Vrácen do lokality: 1.10.2016

Přijat do depozita: 18. 9. 2017 – po neúspěšném umístění v rodině (hospitalizace a vytrhání zubů 08/2017)

Dlouhodobě v léčení – vleklý zánět v tlamě

Depozitum Pavlíny Pánové – tel.: 723 922 206, email: Panova.P@seznam.cz

(Prosíme všechny zájemce o kočičky z depozita u Pavlíny, aby nevolali, ale napsali SMS, o kterou kočičku mají zájem. Hned jak to půjde, Pavlína jim zavolá zpět. Bohužel, ne v každé práci jde zvedat telefon. Děkujeme.)

Baklažán je naprosto boží kocouřisko, které má prostě v životě pech! Prvně jsme se s ním setkali při kastrační akci – byl odkulen (vykastrován), zaléčen, označen a vrácen do původní lokality. Zhruba po roce se nám ozvala krmička, že kocourek se od kastrace báječně ochočil, ale posldní dobou je nějaký nemocný – Baky byl tedy převezen na naši veterinu a ukázalo se, že má strašlivý zánět v tlamičce. Přišel o většinu zubů, bylo nutné dlouhodobé léčení a bylo jasné, že ven už se vrátit nemůže.

Péče o něj se zhostila krmiččina kamarádka, která v té době o svého mazlíka přišla. Byli jsme rádi, že Baklažán bude mít domov a financovali jsme jeho rekonvalescenci. Nicméně krok to nebyl zcela šťastný, po měsíci paní volala, že už kocoura v žádném případě nechce a ukázalo se, že péči o něj – natož léčení – vůbec nezvládla.

Baklažán tak putoval do depozita, tlamičku opět celou bolavou, nešťastný a vystrašený… No a od té doby je tedy u nás. Šance, že by se mu tlamička někdy zcela zahojila prostě není, změny jsou již příliš veliké. Baklažánek se ale v klidu nají, dokonce si sám naporcuje i flákotu syrového masa, když má náladu přijde se nenápadně pomazlit a jenom občas je vidět, že víc sliní a tlamka je mu nepříjemná – pak je třeba pár dní zaléčit to nejhorší.

Baklažánek nemůže být očkovaný, jeho stav vyžaduje maličko zkušenější ruku – i proto, že se samozřejmě jakkoli léčí už nerad… Je to však povahově nádherný kocour, velmi milý v kočičím kolektivu. Nevzdáváme se tedy naděje, že by si nějaký domov najít mohl…