Bambus

Bambus – kocourek

Narozen: cca v srpnu 2020
Přijatý: 28. 3. 2021
Odčervený, kastrovaný, čipovaný, očkovaný
FIV / FeLV negativní

Kontakt – Mája Maříková: tel. – 774 290 199, email – Mariemarikova97@gmail.com


Poznámka – dietní omezení a medikace: Z důvodů chronických gastrointestinálních problémů v minulosti musí Bambus trvale konzumovat pouze speciální gastrointestinální granule značky Vet Life Natural CAT Gastro-Intestinal. Pokud je krmen pouze těmito granulkami, zažívací potíže nemá. Zároveň je nutné mu 2krát denně podávat 1/4 tablety Entizolu. Pravděpodobně bude mít tuto gastrointestinální dietu a medikaci Entizolem do konce života. V případě toho, že si tohoto kocourka osvojíte, se zaručujeme, že budeme Bambusovi coby spolek jeho gastrointestinální dietu, medikaci i veterinární ošetření hradit do konce jeho života.


Na jaře 2021 se toulal v Kotkově ulici v Plzni, schovával se pod auty. Byl odchycený paní, která se původně domnívala, že se jedná o ztraceného kocourka jejího bratra. Poté, co se zjistilo, že se jedná o jiného kocourka, Bambus se dostal k nám do depozita slečny Máji.

Je to velice přátelský a společenský kočičák. Přítomnost lidí vyhledává, neustále něco povídá, velmi rád se mazlí a vyhledává lidskou přítomnost, rád asistuje u různých činností. 😽

V minulosti trpěl chronickými opakovanými průjmy a gastrointestinálními problémy. Dle pokynů naší veterinární lékařky Bambus postupně vyzkoušel gastrointestinální granulky různých značek, než se podařilo objevit takovou, která mu plně vyhovuje a při které prospívá – Vet Life Natural CAT Gastro-intestinal. Tyto granulky bude Bambus muset konzumovat již pravděpodobně celoživotně, konzumace běžného nedietního krmiva není v jeho případě možná. Při pokusech přejít na normální stravu se totiž ukázalo, že to bohužel nelze. Kromě toho je potřeba Bambusovi 2krát denně podávat 1/4 tablety Entizolu.

Přes tyto zmíněné zdravotní komplikace věříme, že se pro Bambuse podaří najít nový stabilní domov – v pokojné domácnosti bez dalších koček nebo maximálně s jednou submisivní klidnou kočkou. Bambus je zároveň „stresař“ a na změny reaguje zhoršením zdravotního stavu, důležité jsou tedy stabilní podmínky v domácnosti. Spolehlivému zájemci o adopci se zaručujeme, že do konce Bambusova života budeme coby spolek hradit jeho veterinární dietu (tj. granule Vet Life Natural CAT Gastro-intestinal), medikaci a veterinární ošetření.