Björn

Björn – černobílý kotěcí chlapeček

❤️ Velmi nás těší, že Björn má od června 2023 svou hodnou kmotřičku, paní Klárku P., která mu laskavě přispívá na papáníčko, za což jí patří naše velké díky. ❤️


Narozen: počátkem srpna 2022
Přijatý: 14. 8. 2022
Odčervený, čipovaný, očkovaný, kastrovaný (8. 3. 2023)
FIV a FeLV negativní

Kontakt: Irena Kabátová – tel: 728 139 475, email: Irena.Kabatova@seznam.cz


Björn je kotěcí chlapeček ze skupinky čtyř sourozenců, kterým jsme dali přezdívku ABBA a kteří se narodili kočičí mamince Aničce z Úněšova. Černobílá kočička Anička si u jednoho domu v Úněšově u jedné hodné paní našla krmné místo a začala na něj docházet.

Tahle obětavá paní zjistila, že kočička je vysoce březí a snažila se ji odchytit, což se jí bohužel zpočátku nedařilo, protože za domem se nachází les a kočička při pokusech o odchyt vždycky mizela v ostružinách. Nakonec se postupem času podařilo kočičku naučit chodit k domu pravidelně na jídlo a tak nalákat, ale bohužel se tak stalo až v okamžiku, kdy porodila, takže tím se celá situace zkomplikovala. Paní si dokonce zapůjčila termokameru, takže pomocí termokamery se jí podařilo dohledat, kde přesně na okraji lesa v ostružinách má kočička svá koťátka schovaná, a tímto způsobem se podařilo celou rodinku zachránit – koťátka i maminka Anička se takto k této hodné paní dostali do dočasné péče. 😽

V dočasné péči jak maminka, tak její koťátka včetně Björna absolvovali základní veterinární prohlídku a ošetření. Maminka Anička se o koťátka perfektně starala, a když všechna povyrostla, byla celá rodinka přesunuta do depozita naší úžasné členky Ireny Kabátové žijící v Druztové u Plzně.

Björn je miloučký, mazlivý a velmi kontaktní kotěcí chlapeček, který si velmi rád hraje s ostatními kočičími obyvateli depozita tety Irči. 😽 Je zvyklý též na přítomnost pejsků. Postupně absolvoval tzv. veterinární kolečko – odčervení, testování na nemoci FIV a FeLV, čipování, očkování i kastraci a stal se tak připraveným k osvojení.

Po adopci bohužel došlo k rapidnímu zhoršení jeho zdravotního stavu. 😿 Zjistili jsme, že Björníček velice citlivě reaguje na změny v prostředí a že podobné změny velice nepříznivě nese s tím, že se dramaticky zhoršuje jeho zdravotní kondice. 😿 Proto jsme se pragmaticky rozhodli nový domov již pro Björníčka nehledat. Zůstane trvale u depozitní tety Irči, kde se cítí doma a v bezpečí. 😽Nabízet jej budeme pouze k virtuálnímu osvojení v rámci tzv. adopce na dálku.