Björn

Björn – černobílý kotěcí chlapeček

Narozen: počátkem srpna 2022
Přijatý: 14. 8. 2022
Odčervený, čipovaný, očkovaný
FIV a FeLV negativní

Kontakt: Irena Kabátová – tel: 728 139 475, email: Irena.Kabatova@seznam.cz


Björn je kotěcí chlapeček ze skupinky čtyř sourozenců, kterým jsme dali přezdívku ABBA a kteří se narodili kočičí mamince Aničce z Úněšova. Černobílá kočička Anička si u jednoho domu v Úněšově u jedné hodné paní našla krmné místo a začala na něj docházet.

Tahle obětavá paní zjistila, že kočička je vysoce březí a snažila se ji odchytit, což se jí bohužel zpočátku nedařilo, protože za domem se nachází les a kočička při pokusech o odchyt vždycky mizela v ostružinách. Nakonec se postupem času podařilo kočičku naučit chodit k domu pravidelně na jídlo a tak nalákat, ale bohužel se tak stalo až v okamžiku, kdy porodila, takže tím se celá situace zkomplikovala. Paní si dokonce zapůjčila termokameru, takže pomocí termokamery se jí podařilo dohledat, kde přesně na okraji lesa v ostružinách má kočička svá koťátka schovaná, a tímto způsobem se podařilo celou rodinku zachránit – koťátka i maminka Anička se takto k této hodné paní dostali do dočasné péče. 😽

V dočasné péči jak maminka, tak její koťátka včetně Björna absolvovali základní veterinární prohlídku a ošetření. Maminka Anička se o koťátka perfektně starala, a když všechna povyrostla, byla celá rodinka přesunuta do depozita naší úžasné členky Ireny Kabátové žijící v Druztové u Plzně.

Björn je miloučký, mazlivý a velmi kontaktní kotěcí chlapeček, který si velmi rád hraje se svou sestřičkou Agnethkou i s ostatními kočičími obyvateli depozita tety Irči. 😽 Je zvyklý též na přítomnost pejsků. Nyní má za sebou kompletně tzv. veterinární kolečko (absolvoval odčervení, testování na nemoci FIV a FeLV, čipování a očkování), a tudíž je plně připraven k adopci. Vzhledem k tomu, že je od nejútlejšího věku velice fixován na svoji sestřičku Agnethku, je oba nabízíme do  nového milujícího domova společně. Nutností pro osvojení budou též zabezpečené podmínky a budoucí kastrace.