Bohoušek

Bohoušek – mourovatý kocourek

Věk při příjmu: cca 1 rok
Přijatý: 21. 1. 2023
Odčervený, kastrovaný, čipovaný
FIV a FeLV negativní

Kontakt: Věra Mattasová – tel. 603 811 878, email: vera.mattasova@kocici.cz


Kocourek Bohoušek byl nalezený při procházce mezi Skvrňany a Křimicemi. Bohužel byl nalezen se sníženou možností pohybu. Podle prvního rentgenu a vstupního vyšetření to vypadá na dvě různá zranění – jedno čerstvé, druhé staršího data.

Z důvodu oslabené imunity ještě nemůžeme udělat rentgenové vyšetření v sedaci, bude to možné cca v polovině měsíce února. To nám dá nejen jistotu, ale také napoví, jak dál s léčbou a jestli bude nutná operace.

To novější zranění od střetu s autem způsobilo pravděpodobně zlomeninu pánve. Ta potřebuje klid a během 10 týdnů sroste.

Starší zranění je na zadní nožičce, kterou kocourek při chůzi odlehčuje. Buď došlo k luxaci kloubu, která jej bolí – anebo hůř, k špatnému hojení kloubu, kde pak roste tzv. pakloub, který musí být odoperován.

Je tady dlouhodobě v léčení, po případné operaci a rekonvalescenci ho čeká ještě očkování. Nabízet jej budeme jako jediného kocourka v domácnosti, pouze do bytových prostor – strašně se bojí aut. Nutností pro osvojení budou též zabezpečené podmínky.