Carmen

Carmen – želvovinová kočička

Narozena: cca začátkem května 2021
Přijatá: 25. 10. 2021
Odčervená, očkovaná, čipovaná, kastrovaná
FIV / FeLV negativní

Depozitum Petry Kalenské – Lubenec (okr. Louny), tel. 702 025 513, email: Tyna2012@seznam.cz


Carmen je želvovinová kočička, která pochází z kolonie toulavých a zanedbaných kočiček z jedné obce na Šumpersku. Naše pražská spolupracovnice Linda jezdí do této lokality na chalupu a když zjistila, že se v daném místě tato kolonie nachází, neváhala a rozhodla se kočičkám pomoci. Místní obyvatelé totiž nad těžkým údělem těchto koček pouze lomili rukama, ale jediné, co byli ochotni udělat, bylo hodit jim pár zbytků od jídla. 😿

Linda kočičky včetně Carmen odchytila a převezla k sobě domů do Prahy. Všechny byly v zoufalém zdravotním stavu – měly rýmu, průjem a svrab, kvůli průjmu byly též silně dehydratované. Byly velice hubené a podvyživené, protože jejich jediným zdrojem potravy byly odpadky a zbytky od místních obyvatel. 😿 Carmen prošla veterinární léčbou a její zdravotní stav se díky intenzivní péči tety Lindy úžasně zlepšil. Po kompletním doléčení absolvovala očkování + čipování a přesunula se do depozita naší skvělé členky Petry do obce Lubenec v okrese Louny.

Zpočátku nebyla na kontakt s lidmi zvyklá, ale postupně se z ní stala skvělá společnice. 😽 Byla by šťastná, pokud by si jí někdo osvojil spolu s některou z jejích depozitních kočičích kamarádek (Luisou či Fernandou). Bude též velmi spokojená, pokud se dostane do domácnosti, kde již nějaká kočička či kocourek žije a kde tak bude mít kočičí společnost. Zvládne ale též přesun do nového domova, kde bude žít pouze jako jediná kočička v domácnosti. Nutností jsou zabezpečené podmínky.