Chanelka

Chanelka – trojbarevná kotěcí holčička

Věk při příjmu: cca 3 měsíce
Přijatá 1. 12. 2022
Odčervená
FIV a FeLV negativní

Kontakt: Věra Mattasová – tel. 603 811 878, email: vera.mattasova@kocici.cz


Letos na podzim jsme byli kontaktováni s prosbou o to, abychom do péče přijali několik opuštěných kočiček, které se přitoulaly do zahradnictví Erica ve Svojkovicích (okr. Rokycany). Jednou z těchto kočiček je i kotěcí holčička Chanelka. 😽

Naše báječná členka Edita pro Chanelku obětavě zajela a zjistila, že se jedná o zanedbané a ještě nepřezubené koťátko. Chanelka měla při příjmu masivní svrab, byla velice zablešená a při vstupní veterinární prohlídce bylo zjištěno, že má v krku zarostlou diabolku. 😿😿😿 Nějaká lidská zrůda se neštítila střílet na malinké bezbranné koťátko – je obrovské štěstí, že Chanelka takový útok přežila a že diabolka nezasáhla některou z životně důležitých cév.

Chanelka absolvovala základní ošetření, byla odčervena a odblešena. Postupně ji čeká tzv. veterinární kolečko – podstoupí dvojí očkování a čipování a poté bude plně připravena k osvojení do dobrých rukou. Přes špatné zkušenosti, které s lidmi podle všeho má, je to velice milá, mazlivá a kontaktní kočičí holčíčka. 😽 Ideální by bylo, pokud by nový domov nalezla v domácnosti, ve které již nějaká kočička či kocourek žije. 😽 (Jako jediné kočce v domácnosti by jí zřejmě bylo smutno.) Nutností pro osvojení budou též zabezpečené podmínky.