Charlie z Čertova mlýna

Charlie z Čertova mlýna – mourovatý kocourek

Narozen: cca na jaře 2022
Přijatý: 11. 10. 2022
Odčervený, kastrovaný, čipovaný, očkovaný
FIV a FeLV negativní
Handicap: amputovaná pravá zadní pacinka

Moc nás těší, že kocourek Charlie má od listopadu 2022 svoji hodnou kmotřičku, paní Andreu Lorethovou, která mu obětavě přispívá na léčbu a krmivo. Paní Lorethové za podporu tohoto kocourka z celého srdce děkujeme! ❤️

Kontakt: Petra Kalenská – Lubenec (okr. Louny), tel. 702 025 513, email: Tyna2012@seznam.cz


Majitel tohoto kocourka byl starší pán bez domova, který spolu s pejskem a několika kočičkami přežíval na polorozpadlé samotě Čertův mlýn v lokalitě Zruč-Senec u Plzně. Tento pán koncem září 2022 bohužel náhle zesnul a všechna jeho zvířátka zůstala zcela osamocena. 😿 Naštěstí jsme se o zoufalé situaci těchto chlupáčků dozvěděli a rozjeli jsme záchrannou akci.

Na místě jsme zjistili, že situace je mnohem horší, než jsme se domnívali – nalezená zvířátka byla v zoufalém výživovém a zdravotním stavu. 😿 Nejhůře ze všech nalezenců na tom byl právě kocourek Charlie. V minulosti jej šeredně pokousal cizí pes a Charliemu po tomto incidentu na zádech zůstala ošklivá nehojící se rána s nekrotickou tkání a bezvládná zadní pacinka. 😿 Kromě toho byl velmi podvyživený.

Bezprostředně po odchytu byl Charlie přepraven na veterinární kliniku MVDr. Herynka, kde podstoupil amputaci zadní nožičky (nebylo již možné ji zachránit) a rozsáhlou revizi nekrotické rány na zádech. Při operaci byl zároveň vykastrován. Charlie je velice statečný kocourek – operaci dobře zvládl a byl propuštěn do domácího ošetřování.

Vzhledem k náročnosti proběhlého zákroku i následné léčby jsme Charliho přesunuli do pražského depozita naší úžasné a neúnavné členky Hanky, která má pracovní zkušenost coby veterinární sestřička a která tudíž byla schopna se o Charlieho profesionálně postarat. Zpočátku totiž bylo nutné Charliemu nejen podávat antibiotika, ale bylo též stěžejní ránu na zádech každý den převazovat, mazat a přikládat na ni řepíkové zábaly. Proces léčby byl zdlouhavý a komplikovaný. Aby si Charlie zádíčka nelízal, musel nosit tzv. límec, dokud se mu rána kompletně nezahojila.

Charlie je velice hodný chlapeček a trpělivé snášel jak léčbu, tak následnou rekonvalescenci. 😽 Naučil se hezky ťapkat po třech pacinkách, dokonce zvládne bez problémů dostat se stolek či na okenní parapet. Pěkně se skamarádil s ostatními kočičkami a kocourky z depozita. Nejradši je ale Charlie v postýlce – to se hezky natáhne do peřin a stane se z něj chlupatá vrnící přílepka. Je velice šťastný v přítomnosti lidí a plnými doušky si užívá mazlení. 😽

Po kompletním doléčení Charlie absolvoval dvojí očkování, nyní je proto plně připravený k odchodu do nového milujícího domova. 😽 Na svého nového páníčka čeká v depozitu naší členky Petry v Lubenci na Lounsku. S ostatními kočičáky hezky vychází, je proto možno si jej osvojit do domácnosti, kde již nějaká kočička či kocourek žije. Jelikož je velmi spokojený i v čistě lidské společnosti, je též možné jej adoptovat coby kočičího jedináčka – do domácnosti bez přítomnosti dalších koček či zvířat. Vzhledem k jeho handicapu (absence zadní pacinky) jsou pro jeho osvojení též nezbytné zabezpečené bytové podmínky.