Damián

Damián (č. 1281) – kocourek

Narozen: Počátkem května 2021
Přijatý: 26. 5. 2021
Odčervený, očkovaný, čipovaný, kastrovaný
FIV / FeLV negativní

Poprvé nalezl nový domov: 23. 7. 2021
Vrácen zpět do depozita: 19. 1. 2022

Kontakt: Edita Filipová – tel.: 602 274 567, email: edita.filipova@email.cz


Kocourek Damián a jeho sestřička Rozárka se počátkem května 202 narodili toulavé zahradní kočce v Dobřanech. Maminka podstoupila kastraci a byla vrácena nazpět do původní lokality, obě kočičí děti se dostaly k nám a absolvovaly tzv. veterinární kolečko. Rozárka úspěšně nalezla milující domov, Damián ohledně nového domova takové štěstí neměl.

V červenci 2021 si jej osvojil starší pán, který má kočkomilnou dceru a ta se při adopčním procesu zaručila, že pokud by se jejímu tatínkovi něco stalo, Damiána si vezme k sobě. Na podzim a v zimě 2021 byl tento pán naneštěstí dlouhodobě hospitalizován v nemocnici a Damián dlouho zůstal doma sám. Nevíme přesně, co všechno se stalo, ale skutečnost je taková, že tento pán se již domů nevrátil. A jeho dcera zkontaktovala Damiánovu původní depozitní paničku z našeho spolku s tím, že si Damiána ponechat nemůže.

Nebohý Damián se tudíž vrátil zpět k nám, a to bohužel ve velmi špatném psychickém stavu – byl vystresovaný, agresivní a útočný. V depozitu tedy Edity, kam jsme jej přemístili, se pod vlivem Editiny laskavé a obětavé péče dal postupně dohromady a je nyní připraven hledat nový domov napodruhé – tentokrát již opravdu natrvalo.

Damián bude ideálním parťákem pro páníčka či paničku s klidnou domácností bez dětí a dalších koček a se zabezpečenou zahradou. Pobyt venku u depozitní tety v zabezpečených podmínkách Damiánovi totiž velmi prospívá.