Donald aka Donnie (VS 026)

Donald aka Donnie
VS 026

Kocourek má svoji kmotřičku vílu, paní Janu R., která je od března 2020 jeho andělem, který mu přispívá na léčbu. Moc děkujeme! 🙏🐈❤️


Kocourek odchycený 5. 8. 2019 v požářišti u obce Trnová (okr. Plzeň-sever)
Věk při odchytu cca 6-7 týdnů
Odčervený, očkovaný, kastrovaný
FeLV a FIV negativní

Depozitum: Olga Koncevičová, tel: 724 115 763


Donnie je jedním z koťátek, která namnožil obyvatel chatky, která se v noci na 27. 7. 2019 vzňala. Po požáru zůstalo na místě celkem 10 kočiček, z toho se nám podařilo odchytit 4 koťátka.

Donnie byl stejně jako sourozenci začervený, s nemocnými očky, podvyživený. Navíc má šelest na srdíčku, budeme později řešit s odborníkem. Pakliže se neukáže, že se jedná o růstovou poruchu, která časem sama odezní. Kocourek je milé povahy, je na sebe opatrnější, je značně klidnější než atomová sestra Betty.


Edit únor 2020:
Bohužel se ukázalo, že šelest na srdíčku nebyl růstového charakteru, ale předzvěst HCM. Navštívili jsme specialistu kardiologa, který tuto diagnózu stanovil. Aktuálně baští Donnie denně pilulku na snížení krevního tlaku. Jsme objednaní na další vyšetření za dva měsíce, které nám pomůže zjistit, zda by zatím stačila léčba tlaku nebo se HCM rozjíždí.

Kocourka tedy necháváme v léčení a nebudeme nabízet. Kocourek se nachází v depozitu tety Olgy a strejdy Vaška v Plzni na Borech.