Kočičí máma Anička a její 4 koťátka z Úněšova

Kočičí máma Anička a její 4 koťátka z Úněšova

Rodinka přijata do dočasné péče: 14. 8. 2022
Maminka Anička – prošla základní veterinární prohlídkou + odčervením

Kontakt: Věra Mattasová – tel. 603 811 878, email: vera.mattasova@kocici.cz


Černobílá kočička jménem Anička našla krmné místo u domu jedné hodné paní v Úněšově. Jedná se o stejnou dočasnou paničku, která pečuje i o pejska Míšu. S touto hodnou paní jsme se původně domlouvali na odchyt březí kočičky, pomoc Míšovi se ale ukázala jako urgentnější, a proto jsme jeho případ řešili jako první.

Tahle obětavá paní zjistila, že kočička je vysoce březí a snažila se ji odchytit, což se jí bohužel zpočátku nedařilo, protože za domem se nachází les a kočička při pokusech o odchyt vždycky mizela v ostružinách. Nakonec se postupem času podařilo kočičku naučit chodit k domu pravidelně na jídlo a tak nalákat, ale bohužel se tak stalo až v okamžiku, kdy porodila, takže tím se celá situace zkomplikovala. Paní si dokonce zapůjčila termokameru, takže pomocí termokamery se jí podařilo dohledat, kde přesně na okraji lesa v ostružinách má kočička svá koťátka schovaná, a tímto způsobem se podařilo celou rodinku zachránit – koťátka i maminka Anička jsou nyní u této hodné paní v dočasné péči. ❤️

Bezprostředně po odchytu vzala nálezkyně maminku Aničku na veterinu, tam ale kočička nebyla příliš spolupracující a nedala se moc ošetřit. Proto má zatím za sebou jen základní prohlídku a je odčervena Seleholdem. Protože Anička kojí, kastrace bude muset zatím počkat. O svá čtyři koťátka se každopádně perfektně stará. Pohlaví koťátek zatím nevíme – nechceme jí do jejího pelíšku příliš sahat a znervózňovat ji.

Ke konci záři bude koťátka do své péče přebírat naše skvělá členka Irena Kabátová. Jelikož budou koťátka už větší, budeme tou dobou vědět jejich pohlaví, vyřešíme jejich jména atp. Koťátka budou k dispozici k osvojení po dokončení celého tzv. veterinárního kolečka, které zahrnuje odčervení, dvojí očkování a čipování. (Jedno z koťátek je již zamluveno.) Nutností pro osvojení budou též zabezpečené podmínky. Kočičí matka Anička půjde poté na kastraci a bude též testována na nemoci FIV a FeLV. Poté bude též k dispozici k adopci.