Květuška (VS 038)

Květuška

VS 038

Květuška má od května 2020 kmotřičku, kterou je paní Kateřina Koukal Panská. Moc děkujeme! ❤️


Kočka, věk cca 12 let (v roce 2020), kastrovaná, očkovaná, odčervená

Depozitum Pavlíny Pánové v Dlouhé Vsi u Sušice – tel.: 723 922 206 (sms), email: Panova.P@seznam.cz


Květuška pochází z areálu plzeňské nemocnice Privamed. Odmalička tam žila a jakmile mohla, rodila koťata jako divá. Každý rok měla několik vrhů a kočičí kolonie v místě se tak „nádherně“ rozrostla.

Květušku chodilo krmit mnoho lidí a všichni ji měli rádi pro její milou a nebojácnou povahu – nenašel se však nikdo, kdo by si jí vzal k sobě domů. A tak tahle černá krasavice s uhrančivě zelenýma očima žila na ulici skoro 7 let, než se na ní usmálo štěstí a dostala se do depozita. Byla odchycena už jako vysoce březí a týden po příjmu k nám porodila 5 zdravých koťátek. Ač zkušená rodička – hned první koťátko bylo hodně velké a Květuška musela být převezena na veterinu. Kdo ví, zda by tento porod venku pro ni nebyl už ten poslední…

Květa byla od začátku velmi spokojená – najednou měla plnou misku jídla, vřelé lidské pohlazení, koťátka pěkně v bezpečí a čistotě. Užívala si péči o ně i servis, který se jí dostával od depozitní tety. A že je Květuška náročný zákazník! Léta na ulici ji naučila, že je třeba brát, dokud je. A ona ví, že to, co jí nejvíc zajímá, je v kuchyni a lednici. Květa totiž bezmezně miluje jídlo! Dlabe naprosto cokoli a v jakémkoli množství a neustále žebrá o další nášup. Mnohdy se až zdá, že brzo praskne, ale nějakým záhadným mechanismem vždy všechno stráví. 🙂 Květuše je tím pádem naprosto spokojená v domácnosti, kde se hodně vaří a konzumuje – vážně to není žádná dietářka!

Květa je super číča, ostřílená životem, která je vděčná za lidskou pozornost a lásku. Hledali jsme přes 4 roky novou rodinu, ale nepodařilo se. S ohledem na to nebudeme už Květuši nabízet aktivně, ale pouze do virtuální adopce.