Lara

Lara – kočička

Narozena v červenci 2021
Přijatá: 19. 10. 2021
Odčervená, očkovaná, čipovaná, kastrovaná
FIV / FeLV negativní

Kontakt: Monika Šímová – tel. 722 697 771


Černá kočička Lara pochází z chatové oblasti Sycherák na Tachovsku. Na podzim roku 2021 jej spolu s mourovatým kocourkem Jeníčkem nalezla jedna velmi hodná paní. Bylo jí jasné, že bez lidské pomoci Lara ani Jeníček v této oblasti, kde se přes zimu nikdo nezdržuje, prostě nepřežijí, a proto kontaktovala náš spolek. Laru i Jeníčka si do své dočasné péče převzala naše zkušená depozitní teta Václava. Lara byla zpočátku velmi nedůvěřivá a vyplašená – bylo zjevné, že proces její socializace s lidmi bude běh na dlouhou trať.

Bezprostředně po příjmu byla Lara na gastrointestinální dietě kvůli úpornému průjmu. Po kompletním vyléčení postupně absolvovala tzv. veterinární kolečko (odčervení, očkování, kastraci i čipování) a tím se stala plně připravenou k adopci. Z dočasné péče u tety Václavy byla přesunuta do depozita naší dobrovolnice Moniky žijící v Plzni na Lochotíně.

Lara je miloučká a mazlivá kočička. 😽 S ostatními čičinami ve svém dočasném příbytku vychází výborně, je proto možné si ji osvojit coby společnici do domácnosti, kde již nějaká kočička žije. 😽 Vzhledem k její klidné povaze je též možné si ji osvojit coby jedinou kočičku v domácnosti. Je zvyklá i na přítomnost pejska. Nutností pro osvojení jsou zabezpečené podmínky.