Lucinka

Lucinka – kočička při příjmu asi 9–10 měsíců mladá

Přijata: 1. 10. 2019
Kastrovaná: 10. 10. 2019
Očkovaná, FeLV a FIV negativní


Kontakt: Věra Mattasová – tel. 603 811 878, email: vera.mattasova@kocici.cz


Tato mladinká vyhublá kočička se toulala v chatové oblasti kousek za Plzní, kde si jí všimla naše dvorní fotografka a kočkomilka Irena. Nekastrovaná čičinka měla při příjmu svrab a byla podvyživená, necelých 2,5 kg. Což je na její věk a tělesnou konstituci málo. Teď je u tety Jany, která vykrmuje, mazlí, stará se.

Z prvních poznatků: je velice milounká, umí si vlézt na klín, mazlit se. Velice vděčně přijímá pozornost lidí. S kočkami je to horší, tam se bojí. Je ostražitá. Panická hrůza nastává, když vezme teta do ruky koště. Evidentně špatné zážitky….

Doporučujeme ji jako jedinou kočičku v bytě, bez jiných zvířátek a také bez malých dětí. Je opravdu bojácná. Stres z hluku a nadměrného pohybu řeší útěkem pod postel. Proto hledáme klidnější domácnost. Není to žádná kočička, která by vítala při příchodu u dveří. Ovšem když se osmělí, je častou návštěvnicí pohovek a postýlek, zbožňuje válení a mazlení. Prostě kočičí společnice k TV.

Hledáme trpělivého páníčka/paničku, která nebude mít žádné jiné zvířátko, spoustu času a empatie. Buď v bytě, anebo je zde i možnost bydlení v domečku s bezpečným přístupem ven.