Maminka Nelinka

ZAMLUVENA
Maminka Nelinka – mourovatá kočička

Odchycena: 19. 10. 2022
Odčervená, odblešená, kastrovaná, čipovaná
FIV a FeLV negativní

Kontakt: Věra Mattasová – tel. 603 811 878, email: vera.mattasova@kocici.cz


Mourovatého kotěcího chlapečka Mirečka spolu s jeho bratříčkem Martínkem a jejich maminkou Nelinkou nalezla jedna hodná slečna v křoví poblíž jedné školy v Plzni. 😿 Vzhledem ke stále snižujícím se venkovním teplotám slečna nechtěla ponechat kočičí rodinku venku napospas špatnému počasí a hladu, a tak zkontaktovala náš spolek s prosbou o pomoc.

Jelikož jsme v té době byli úplně plní a neměli jsme jediné volné místečko, maminku Nelinku vzala do dočasné péče tato hodná slečna a kotěcích kluků se v rámci dočasné péče ujal přítel téhle hodné slečny. Maminka Nelinka okamžitě podstoupila kastraci, při které bylo zjištěno, že v sobě kočička nosila mrtvý plod. 😿 Je zázrak, že její organismus ještě nezachvátila sepse – pomoc přišla doslova „za minutu dvanáct“. Při veterinární prohlídce zároveň vyšlo najevo, že kočičku podle všeho kdysi srazilo auto, takže si v minulosti opravdu vytrpěla své. 😿 Kromě kastrace byla Nelinka samozřejmě odčervena a odblešena, prošla též testem na nemoci FIV a FeLV s negativním výsledkem. Ještě jí chybí dvojí očkování a tím budou veškeré nezbytné veterinární úkony završeny.

Bezprostředně po odchytu byla velice plachá a s lidmi se nechtěla příliš kamarádit. Nyní se již pomalu osměluje – sice není ještě příliš kontaktní, ale dělá drobné pokroky. 😽 Velice nás těší to, že slečna nálezkyně se rozhodla Nelinku si do budoucna ponechat a tím jí dát láskyplný domov. ❤️