Mireček

Mireček – mourovatý kotěcí chlapeček

Narozen: cca v srpnu 2022
Odchycen: 19. 10. 2022
Odčervený, odblešený, očkovaný, kastrovaný, čipovaný
FIV a FeLV negativní

Kontakt: Věra Mattasová – tel. 603 811 878, email: vera.mattasova@kocici.cz


Mourovatého kotěcího chlapečka Mirečka spolu s jeho bratříčkem Martínkem a jejich maminkou Nelinkou nalezla jedna hodná slečna v křoví poblíž jedné školy v Plzni. 😿 Vzhledem ke stále snižujícím se venkovním teplotám slečna nechtěla ponechat kočičí rodinku venku napospas špatnému počasí a hladu, a tak zkontaktovala náš spolek s prosbou o pomoc.

Jelikož jsme v té době byli úplně plní a neměli jsme jediné volné místečko, maminku Nelinku vzala do dočasné péče tato hodná slečna, která se později rozhodla ponechat si ji natrvalo a tím jí dala milující domov. O kotěcí kluky se v rámci dočasné péče postaral přítel téhle hodné slečny. Maminka Nelinka okamžitě podstoupila kastraci, při které bylo zjištěno, že v sobě kočička nosila mrtvý plod. 😿 Je zázrak, že její organismus ještě nezachvátila sepse – pomoc přišla doslova „za minutu dvanáct“. Při veterinární prohlídce zároveň vyšlo najevo, že kočičku podle všeho kdysi srazilo auto, takže si v minulosti opravdu vytrpěla své. 😿

Mireček absolvoval vstupní veterinární prohlídku, bylo zjištěno, že vzhledem k nevyhovujícím podmínkám, ve kterých se nacházel, je v dobrém zdravotním stavu. Byl odčerven a odblešen, prošel testem na nemoci FIV a FeLV s negativním výsledkem. Z veterinárních úkonů Mireček dále podstoupil dvojí očkování, čipování a kastraci, a proto je nyní plně připravený k odchodu do nového milujícího domova.

Je to miloučký, mazlivý a rozverný kotěcí chlapeček, který je velmi fixován na svého bratříčka Martínka. 😽 Ideální by bylo, pokud by si Mirečka někdo osvojil spolu s Martínkem, anebo pokud by nový domov nalezl v domácnosti, kde již nějaká kočička či kocourek žije. 😽 (Samotnému by mu zřejmě bylo velmi smutno.) Mireček mj. krásně vychází s pejsky a má též hezkou interakci s dětmi. Nutností pro jeho osvojení jsou též zabezpečené podmínky.