Míšánek

ZAMLUVEN ❤️

Míšánek – pejsek

Věk při příjmu: cca 7 let
Přijatý: 1. 8. 2022
Odčervený, odblešený, očkovaný, kastrovaný, čipovaný

Kontakt: Věra Mattasová – tel. 603 811 878, email: vera.mattasova@kocici.cz


Míšánek je pejskek, kterému před cca 2 lety zemřel jeho páníček, který byl již v seniorském věku. Po úmrtí páníčka byl Míšánek coby nechtěné dědictví vnoučaty zesnulého pána vyhozen ven do zahrad, které se nacházejí za obcí Úněšov. 😿 Důvodem pro jeho vyhození ven byla jeho údajná agresivita (což se ale nepotvrdilo).

Míšánek v zahradách za Úněšovem dva roky živořil, v zimních měsících přespával ve sklenících. 😿 Takto tam žil bez jakéhokoli veterinárního ošetření a péče pouze s tím, že místní lidé, kterým to nedalo a bylo jim pejska líto, ho chodili krmit různými zbytky. Nás na příšernou situaci upozornila jedna místní paní, se kterou jsme původně plánovali řešit situaci jedné březí kočičky. Pejska jsme odchytili a nalezli pro něj umístění v dočasné péči.

Situace při příjmu do dočasné péče byla taková, že pejsek nebyl dva roky vůbec stříhán, nebyla vykonávána péče o jeho chrup, nebyl vůbec odčervován, neměl žádné veterinární očetření, neřkuli očkování, nebyl kastrovaný. 😿Okamžitě po příjmu byla provedena vstupní veterinární prohlídka, při které se ukázalo, že má nádor na hlavě a nádor na varleti a že má též zuby ve velmi špatném stavu. Byl nejprve odčerven a odblešen a též ostříhán (aby se pokožce ulevilo) a byl naočkován. Protože byl zároveň velmi podvyživený, bylo též nutné jej nejprve dostat do lepší výživové kondice, aby mohl následně podstoupit operativní zákrok.

Poté, co se Míšánkův výživový stav zlepšil, proběhla jeho kastrace a v rámci narkózy též odstranění nádoru na varleti a odebrání novotvaru na hlavě. Byla též realizována korekce zoubků. Pejsek je tedy aktuálně po těchto zákrocích a brzy půjde na kontrolu. Zároveň čekáme na výsledky histologie a doufáme v dobré zprávy. 🙏 Zároveň máme velikou radost z toho, že se našla zájemkyně, která si chce Míšánka adoptovat. Míšánek je tudíž zamluvený a těší se do nového milujícího domova. ❤️