Molly (VS 032)

Molly (VS 032)

Sponzorem Molly je Soňa Václavíková s rodinou a všemi kočičkami. Moc děkujeme! ❤️


Kočička, narozena na podzim 2015, odčervená, kastrovaná, trvale v léčení (onemocnění srdíčka)

Depozitum Věry Uhrové – tel.: 721 787 427, email: viera21@seznam.cz


Tato bílomourovatá kočička se již nějakou dobu potulovala v areálu firmy Yazaki v Plzni na Borských polích. Měla velké štěstí, že ji počátkem roku 2017 objevila členka našeho spolku, která Mollynku odchytila, nechala veterinárně ošetřit a vzala ji do svého bytového depozita. Zde se Molly dále léčila a byla kastrována.

Molly v minulosti přišla o část svého ocásku – zdali vinou nějaké nehody či lidské zloby, to se už nedozvíme. Tento drobný handicap jí nicméně nic neubírá na kráse, je to fešanda s kulatou hlavičkou, jakou mívají britky, a s epesními bílými ponožtičkami. Ve vztahu k lidem byla zpočátku trošku opatrná, ale poměrně rychle si na lidské doteky zvykla.

Mollynka je dlouhodobě v léčení, protože se při kastraci zjistilo, že má nemocné srdíčko. Jak závažné toto onemocnění je a jak se bude vyvíjet, to zatím s určitostí bohužel nevíme. Paní doktorka doporučila Mollynčině depozitní paničce, ať ji pokud možno při hrátkách s ostatními kočičáky hlídá, aby se moc neuhonila a nezadýchávala se. V budoucnosti bude Mollynka na nemocné srdíčko pravděpodobně též brát léky. Držíme Mollynce palce, aby co nejdéle mohla vést kvalitní život.