Olenka

Olenka – černá kočička staršího věku

Přijatá: 28. 4. 2022
Odčervená
FIV / FeLV negativní

Depozitum – Olga Koncevičová: tel. – 724 115 763


Olenku nalezla počátkem dubna jedna kočkomilná paní žijící v obci Chodská Lhota v okrese Domažlice. V době nálezu kočička trpěla respiračním onemocněním a měla silně zhnisané oči. Zároveň byla velice hubená a podvyživená (vážila pouhý kilogram). 😿 Obětavá nálezkyně kočičku vzala na veterinu, kde dostala antibiotika a léky na léčbu kašle i nemocných očiček. Paní nás zkontaktovala s prosbou o pomoc, a tak se Olenka brzy dostala do depozita naší členky Olgy v Plzni.

Léčba nemocných očiček se zatím příliš nedaří, zlepšení není bohužel patrné. Při návštěvě naší veterinární lékařky se zároveň zjistilo, že kočička má useknutý konec ocásku. 😿 Vyšetření kromě toho ukázalo, že v minulosti měla Olenka ocásek jak u kořene, tak na konci zlomený. Vypadá to, že jí ho někdo někam přibouchl. 😿 V tlamičce má Olenka zlomený špičák a kolem něj silný zánět. Vzhledem k velmi drobnému vzhledu kočičky jsme se původně domnívali, že se jedná o několikaměsíční „zimní“ kotě, ale naše veterinární lékařka dospěla k závěru, že se jedná o starší kočičku ve špatném zdravotním stavu.

Dne 4. 5. 2022 měla Olenka podstoupit kastraci a ošetření zoubků. Když ji ale veterinářka uspala, Olenka přestávala dýchat a z nosu jí vytékala tekutina. 😿 Následoval rychlý rentgen, při kterém se zjistilo, že kočička má tekutinou naplněné plíce a že má velké dilatované srdce. 😿 Dostala proto léky na odvodnění a na tlak. Dá-li Bůh, snad se nějak stabilizuje a bude třeba možná šetrná inhalační narkóza kvůli kastraci a zoubkům. 🙏 Olenku momentálně čeká sono srdce na specializované veterinární klinice. Dle výsledků vyšetření bude stanoven další postup.

Olence, milé a přátelské kočičce, všichni moc přejeme, aby se vyléčila a aby později mohla hledat nový milující domov. 😽