Olík

Olík – bílomourovatý kocourek

Narozen: cca v dubnu 2022
Přijatý: 3. 6. 2022
Odčervený, očkovaný, kastrovaný, čipovaný

Kontakt: Hana Indráková – Praha, tel. 732 333 582, email: indrakova6@seznam.cz


V Plzni v oblasti náměstí Českých bratří se nachází kočičí kolonie, která bohužel ještě není celá vykastrovaná. Jedna z toulavých koček zde na jaře 2022 porodila tři koťátka – holčičku Theu, chlapečka Olíka a holčičku Kiwi aka Kevinu, která již nalezla nový domov. Poté, co místním krmičkám kočičí maminka přivedla svá koťátka ukázat, se jim naštěstí podařilo všechna odchytit. Lokalita je nepřívětivá a nebezpečná, proto jsme nečekali a koťátka jsme přijali, vyřešili jsme i kastraci maminky.

Olík se spolu se svými sestřičkami dostal do našeho pražského depozita tety Hanky. Zde si začal nadšeně užívat mističku plnou papání, milující prostředí i měkkou postýlku, kam často chodí tetu zlobit a kde i velmi rád s depozitní tetou přespává. 😽 Je šťastný, že je v bezpečí a že je o něj postaráno. Olík zpočátku nebyl zrovna velký mazel, postupně si ale mazlení a doteky člověka oblíbil. Hodně rád si hraje – věčně prohání nějaké míčky či hračky a pak jde odpočívat na škrabadlo. 😻

U tety Hanky Olík postupně absolvoval tzv. veterinární kolečko – odčervení, dvojí očkování, kastraci i čipování. Nyní je tudíž plně připravený k osvojení do dobrých rukou. Ideální by bylo, pokud by si jej nějaký hodný člověk osvojil společně s jeho sestřičkou Theou, se kterou vyrůstal a na kterou je zvyklý. 😽 Výborné by též bylo, pokud by nový milující domov nalezl v domácnosti, kde již nějaká kočička či kocourek žije – aby měl společníka na kočičí hry a dovádění. 😻 Nicméně Olík je kočičí osobnost, takže v novém domově zvládne žít i coby jediný kočičák (bez dalšího kočičího společníka). Nutností pro jeho osvojení jsou zabezpečené podmínky.