Olík

Olík – bílomourovatý kocourek

Narozen: cca v dubnu 2022
Přijatý: 3. 6. 2022
Odčervený, očkovaný, kastrovaný, čipovaný

Depozitum Petry Kalenské – Lubenec (okr. Louny), tel. 702 025 513, email: Tyna2012@seznam.cz


V Plzni v oblasti náměstí Českých bratří se nachází kočičí kolonie, která bohužel ještě není celá vykastrovaná. Jedna z toulavých koček zde na jaře 2022 porodila tři koťátka – holčičku Theu, chlapečka Olíka a holčičku Kiwi aka Kevinu, která již nalezla nový domov. Poté, co místním krmičkám kočičí maminka přivedla svá koťátka ukázat, se jim naštěstí podařilo všechna odchytit. Lokalita je nepřívětivá a nebezpečná, proto jsme nečekali a koťátka jsme přijali, vyřešili jsme i kastraci maminky.

Olík se spolu se svými sestřičkami dostal do jednoho z našich depozit. Zde si začal nadšeně užívat mističku plnou papání, milující prostředí i měkkou postýlku, kam často chodí tetu zlobit a kde i velmi rád s depozitní tetou přespává. 😽 Je šťastný, že je v bezpečí a že je o něj postaráno. Olík zpočátku nebyl zrovna velký mazel, postupně si ale mazlení a doteky člověka oblíbil. Hodně rád si hraje – věčně prohání nějaké míčky či hračky a pak jde odpočívat na škrabadlo. 😻

Olík postupně absolvoval tzv. veterinární kolečko – odčervení, dvojí očkování, kastraci i čipování. Nyní je tudíž plně připravený k osvojení do dobrých rukou. Je naprosto fixovaný na svoji sestřičku Theu, se kterou vyrůstal. 😽 Je tudíž potřeba, aby do nového domova odešel společně s Theou (aby si je nový páníček osvojil oba najednou). Nutností pro osvojení jsou též zabezpečené podmínky.