Pepík

Pepík

Bílomourovatý kotěcí chlapeček
Narozen: cca v červenci 2022
Přijatý: 14. 8. 2022
Odčervený, čipovaný, 1 x očkovaný (21. 9. 2022)
FIV a FeLV negativní

Kontakt: Věra Mattasová – tel. 603 811 878, email: vera.mattasova@kocici.cz


Pepík byl nalezen spolu se svými sourozenci Emmou a Arnoštěm dne 14. 8. 2022 u řeky Úhlavy, která protéká obcí Dolní Lukavice (okr. Plzeň-jih), kde byla tato koťátka zjevně vyhozena. 😿 Naštěstí jedno z koťat zvládlo vylézt na břeh přes kopřivy, kde je při procházce našly dvě hodné slečny. Tyto nálezkyně s pomocí místního rybáře dohledaly další dva ubrečené hladové mrňousky. 🙏 Slečny poskytly první pomoc, sehnaly mléko a koťátka nakrmily. Poté kontaktovaly naši organizaci a my jsme všechny sourozence převzali.

Koťátka, která se v době příjmu rozhodně nenacházela v dobrém výživovém a zdravotním stavu, byla poměrně dlouho v léčení, jelikož trpěla úpornými průjmy, což bylo pravděpodobně způsobeno giardiemi. Koťátka byla léčena mj. antibiotiky a konzumovala speciální veterinární gastrointestinální dietu. Díky léčbě a veterinární dietě se naštěstí podařilo zažívací problémy zažehnat, všichni sourozenci jsou už nyní zdravotně naprosto v pořádku. 😽

Pepík absolvoval čipování a první očkování. K dispozici k osvojení bude po ukončeném druhém očkování, které proběhne cca v polovině října. Ideální by bylo, pokud by Pepíček našel nový domov společně s některým ze sourozenců, anebo pokud by nový domov nalezl v domácnosti, kde již nějaká kočička či kocourek žije – aby měl kočičího parťáka na hraní či skotačení. (Nicméně to není podmínkou pro adopci – v novém domově může žít i coby jediný kocourek v domácnosti.) Nutností pro osvojení jsou zabezpečené podmínky.