Poppy

Poppy – černá kotěcí holčička

Věk při příjmu: cca tři týdny
Přijatá: 30. 5. 2023
Odčervená, očkovaná, čipovaná, kastrovaná
Felv Fiv negativní

Kontakt: Věra Mattasová – tel. 603 811 878, email: vera.mattasova@kocici.cz


V době nálezu byla Poppy kotěcí miminko asi tři týdny staré, zapomenuté (snad) u autodílny v Plzni–Doudlevcích. Mamina ani sourozenci nikde, podle zanícených očí už byla nějakou dobu o samotě. Nálezci zafungovali skvěle – proběhla návštěva veteriny, ošetření, nabumbat sušeného kotěcího mlíčka a hledali „piplací tetu“. My jsme naštěstí jednu novou měli, takže ještě ten den večer proběhlo předání.

Holčička je tedy u tety Evelyn, která jí mazala nemocná očička mastičkou a krmila ji pečlivě mlékem. Nyní je maličká již úplně vyléčena a má za sebou kompletně tzv. veterinární kolečko, a proto je připravena k odchodu do nového milujícího domova. Ideálně jako parťák k jiné kočičce nebo pejskovi. Pouze do zabezpečených podmínek.

Je to taková správná hravá kočka a v noci se s ní člověk nenudí, je si schopná skočit i do koše pro nějakou “hračku”- vystačí si klidně celý den i s nějakým obalem a nebo lístkem od MHD a hraje si. Mazlivá je také, ale ne tak moc jako sestra Mia. Když jí chytne “mazlivá”, začne masírovat a cucat deku, případně masíruje páníčka a začne ho žužlat. Jinak ji dělají zažívací problémy kuřecí maso – to nesmí konzumovat.