Sněhulka

Sněhulka – kočička, narozena na jaře 2015, očkovaná, odčervená, kastrovaná

Sněhulka trpí alergií na složky běžných kočičích krmiv (granulí i kapsiček), a proto musí do konce života dodržovat dietu a konzumovat pouze speciální hypoalergení krmiva.

Depozitum Ivany Štejrové – tel : 607 930 381


Sněhulka byla na počátku roku 2016 odchycena v Plzni v Lobzích. Byla velmi vyhublá a trpěla infekční rýmou. Dlouhodobě se léčila, trpěla totiž zároveň opakovanými gastrointestinálními problémy, léčba byla poměrně komplikovaná. Z tohoto důvodu trvalo poměrně dlouho, než mohla být tato kočička očkována a kastrována.

Vyšetřením se zjistilo, že Sněhulka trpí alergií na některé složky běžných kočičích krmiv, a proto bude muset již celoživotně konzumovat pouze veterinární dietu, tj. speciální hypoalergenní krmivo (např. granule Royal Canin VD Feline Hypoallergenic DR 25 nebo granule Hill´s Prescription Diet Feline z/d Food Sensitivies atp.).

Sněhulka vypadá jako něžná kočičí princezna, ale nenechá si nic líbit a dokáže prohnat i velkého kocoura. S lidmi se kamarádí a mazlí hned, s kočkami jí to chvilku trvá. Byla zvyklá pobývat pouze venku, ale velmi rychle se přizpůsobila životu v bytě.

Sněhulka velmi špatně snáší jakékoli změny v depozitu, kde momentálně pobývá. I drobné změny se projevují na jejím zdravotním stavu, dochází k návratu gastrointestinálních problémů, přestože je na stálé dietě. Současná Sněhulčina depozitní panička se proto snaží eliminovat jakýkoli možný stres, aby Sněhulčin zdravotní stav zůstal pokud možno stabilizován.