Tyma

Tyma – želvovinová kotěcí holčička

Přijata: 24. 7. 2022
Narozena: v červnu 2022
Odčervená, odblešená, očkovaná, čipovaná
FIV a FeLV negativní

Kontakt: Depozitum – Olga Koncevičová: tel. – 724 115 763


Tato roztomilá želvovinová kotěcí holčička byla koncem července nalezena v chatové oblasti poblíž obce Tymákov. Pravděpodobně se jedná o koťátko, které se do této lokality dostalo prostřednictvím chatařů. Když chataře koťátko omrzelo, podle všeho se jej zbavili a lhostejně vypustili ven. 😿 Hned po příjmu do depozita naší obětavé členky Olgy a jejího manžela Vaška bylo zjevné, že je Tyma zvyklá na lidi.

Co se povahy týče, Tyma je velmi nebojácná, chytrá a velmi společenská. Při mazlení, ve kterém se Tyma opravdu vyžívá, si člověk ihned povšimne toho, jak neobvykle hustý a hebký je její kožíšek. (Je možné, že byla namnožena coby kříženec britské kočky.) Lidi prostě miluje, s ostatními kočičkami z depozita vychází též výborně. 😻 Má za sebou kompletní veterinární ošetření (odčervení, odblešení, čipování i očkování) a je tedy plně připravena k osvojení.

Bylo by skvělé, pokud by nový domov nalezla v domácnosti, kde již žije nějaká kočička či kocourek, anebo pokud by ji někdo adoptoval společně s jiným koťátkem z depozit našeho spolku (aby měla v novém domově kočičího parťáka na hraní a skotačení). V novém domově může bydlet též coby jediná kočka v domácnosti, v takovém případě je ale potřeba, aby si ji osvojil někdo, kdo na ni bude mít dostatek času a kdo ji bude schopen věnovat pozornost. Vzhledem k tomu, že je velmi samostatná a odvážná je též možné, že by v novém domově snesla i společnost psa. (Nemáme to zatím ale ověřeno.) Nutností pro osvojení jsou též zabezpečené podmínky.