Vše o kočkách

Černá kočka – předsudky v 21. století

Ačkoli to zní téměř neuvěřitelně, i v současné moderní době stále existuje řada předsudků vůči kočkám, zejména těm s černým kožíškem.

»více detailů

Kastrace – článek 2

Pokud jste majitelem nekastrované kočky či kocoura, bylo by vhodné nechat Vaše kočičáky vykastrovat. Více informací o důležitosti a potřebnosti kastrací se můžete dozvědět v následujícím článku.

»více detailů

Jak v zimě pomáhat kočkám bez domova

S příchodem zimy vždy nastává pro opuštěné a toulavé kočky velmi těžké období. V tomto článku se dozvíte rady a tipy, jak takovým kočičím chudinkám můžete život v zimním období venku co nejvíce usnadnit či jak jim pomoci.

»více detailů

Léky nebezpečné a toxické pro kočky

S životem kočky je spjato mnoho pověr, předsudků a nepravd. Některé jsou spíše úsměvné, jiné jsou bohužel pro život kočky ohrožující. Týká se to zejména humánních léků nesprávně používaných k léčbě koček.

»více detailů

Kočky – jak o ně pečovat

Redakce inzertních novin Annonce oslovila na jaře 2014 naše sdružení zajímavou nabídkou. Byli jsme požádáni, zdali bychom do přílohy jednoho ze sobotních čísel mohli napsat osvětový článek týkající se vhodné péče o kočky.

»více detailů

O bílé kočce

Bílá barva zvířat v přírodě je vždy něčím výjimečným. Bílá kočka bývá zpravidla hluchá. Když chce někdo otestovat sluch kočky, je důležité, aby hluk nebo zvuk, kterým chce kočku vyzkoušet, dělal mimo její zorné pole.

»více detailů

O tříbarevné kočce

Tříbarevná kočka prý nosí štěstí do domu. Tříbarevná kočka je želvovinová – tedy kombinace černé a červené s bílou.

»více detailů

Tipy ke krmení

Kočka má velice citlivý žaludek. Není vhodné jí dávat krmení příliš teplé nebo naopak studené. Kořeněná jídla nejsou vhodná, mohou kočce způsobit žaludeční potíže.

»více detailů

Nejčastější chyby a omyly, kterých se lidé dopouští při krmení koček

V následujícím článku uvádíme nejčastější chyby a omyly, kterých se lidé – často nevědomky – dopouští při krmení opuštěných ale i vlastních koček. 

»více detailů

Kastrace – článek 1

Je zbytečné (vzhledem k tomu, kdo jsme a čím se zabýváme), abychom si kladli otázku, zda kastrovat či nekastrovat. V našem případě je odpověď jednoznačná. Každý zodpovědný majitel kočky či kocoura, který neuvažuje o dalším chovu, by měl nechat svého miláčka vykastrovat.

»více detailů

Kočičí orientační smysl

V jednom starším čísle nejmenovaného časopisu byl velice zajímavý článek o tzv. šestém (orientačním) smyslu koček. Dovolujeme si se s vámi podělit o nejzajímavější úryvek.

»více detailů

Konkrétní pomoc kočkám

Existuje mnoho způsobu, jak můžete pomoci kočkám. Vyberte si ten, který můžete realizovat.

»více detailů