Jak můžete pomoci

Existuje několik způsobu, jak nám můžete pomoci. Záleží na každém, do jaké míry je ochoten něco pro kočky udělat.

Potřebujeme pomoc lidí, kteří mají zájem pomáhat opuštěným a trpícím kočkám v Plzni. Potřebujeme lidi, kteří jsou ochotni a schopni dělat manuální práci (např. při výstavách, infostáncích, při výrobě kočičích přístřešků…)

Lidi, kteří jsou ochotni a schopni jednání na úřadech při prosazování našich záměrů, kteří jsou schopni pomoci při osvětových akcích mezi dětmi, popř. při jednání se zahraničními partnery, při získávání mezinárodních grantů apod.

A nejenom to, potřebujeme i (alespoň pro občasnou spolupráci) veterináře a právníky.
Chtěli bychom využít této prezentace a vyzýváme všechny, kteří mají zájem o spolupráci v uvedené oblasti, aby se přihlásili.

Využijte kontakt, který vám nejlépe vyhovuje – viz dále. Nezříkáme se ani pasivních členů, kteří budou jen přispívat do pokladny svými příspěvky, protože i peníze jsou potřeba např. na odchytovou klec na kočky, přenosku, kočičí wc.


Zřízení depozita

V praxi to znamená, že si domu vezmete do „náhradní péče“ kočku, kocoura nebo koťata –  podle svých možností a schopností. Budete se o ně starat do doby, než jim nalezneme nový domov. Zvířata jsou nepřetržitě inzerována na našich webových stránkách, spřátelených portálech  a denním tisku. Depozitem se můžete stát jen pro jeden případ nebo můžete s námi spolupracovat dlouhodobě. Vše je dobrovolné, na základě oboustranné dohody s jasnými pravidly.

Kastraci, ošetření, očkování i krmení a stelivo Vám uhradíme!

Takto můžete pomoci zachraňovat bezbranné životy a třeba právě pro Vás je možnost stát se naším novým depozitem východisko a šance. Hledáme lidi, kteří opravdu chtějí pomáhat a to s vědomím nulového  finančního zisku. Vaší investicí do této spolupráce bude zodpovědnost, trpělivost, péče a láska, která těmto často pronásledovaným a těžce zkoušeným tvorům dá šanci na nový život.


Dobrovolnictví

Můžete se aktivně zapojit do naší činnosti jako dobrovolník (např. krmení koček v areálech škol). Sledujte výzvy na našem webu (v Aktualitách), kde zveřejnujeme žádosti o pomoc v konkrétních případech. Můžete nám také napsat , jaké jsou Vaše možnosti pomoci, které nám chcete nabínout na e-mail info@kocici.cz. Jakoukoliv formu pomoci samozřejmě vítáme.


Finanční pomoc

Jsme organizace dobrovolníku, která není nijak financovaná městem nebo státem, či jinou institucí. Jsme zavislí na našich sponzorech, našich vlastních financích, grantech a dotacích. Každá koruna je pro nás velice důležitá. Velmi si vážíme každého peněžního příspěvku, který nám věnujete.

Své peněžní dary můžete zaslat buď na náš transparentní účet číslo 2500893377/2010, nebo náš transparentní účet kastračního programu 2001328226/2010, případně na náš běžný účet 192315575/0300.

Za Vaši finanční pomoc Vám velmi děkujeme. ♥

Finanční dary ve výši 1 000 Kč a více u fyzických osob a 2 000 Kč a výše u právnických osob lze odečíst ze základu daně. Potřebujete-li potvrzení o přijetí daru, napište nám prosím na mail info@kocici.cz nebo volejte na tel. 603 811 878.


Virtuální adopce na dálku

Vyberte si v naší galerii zvíře, které chcete adoptovat na dálku. Podrobnější info zde.


Osvojení koček z naší nabídky

Uvažujete o tom, že si pořídíte domů kočičího kamaráda? Vyberte si z naší nabídky. Víte přesně, jaké zvíře si odvezete, jaká je jeho povaha, zdravotní stav a jeho nároky.


Kastrace vlastních kocourů a koček

Pokud neplánujete zabývat se chovem koček, vykastrujte svá zvířata. Prokážete nám tím nepřímo velkou službu. Nejen nám ale i samotným zvířatům. Sobě ušetříte spoustu starostí.


Finanční podpora našeho projektu na portálu Donio – nákup steliva pro kočičky z našich depozit

Vzhledem k množství našich svěřenců (momentálně pečujeme o více než 100 kočiček) máme velikou spotřebu steliva do kočičích toalet. Budeme velice rádi, pokud na portálu Donio finančně podpoříte naši sbírku zaměřenou na získání finančních prostředků na nákup většího množství steliva.


Finanční podpora projektu v rámci Kočičího přání – Generátor ozonu pro depozita z Plzně

Uvítáme Váš finanční příspěvek do projektu zaměřeného na získání generátoru ozonu, což je velmi šikovný přístroj, díky kterému je možné bezpečně sanovat bytové depozitum i veškeré použité vybavení. Prostory, ve kterých kočičky pobývají, je pochopitelně třeba nejen udržovat v čistotě, ale i spolehlivě dezinfikovat. Veškeré informace k tomuto projektu naleznete zde.


Finanční podporou některého z našich projektů na portálu www.darujme.cz

Portál www.darujme.cz umožňuje neziskovým organizacím možnost požádat veřejnost o finanční podporu svých projektů. Podrobnější informace o této formě online dárcovství zjistíte zde.

Naše seskupení, které se v rámci Svobody zvířat věnuje pomoci opuštěným kočkám, má na tomto portálu momentálně 4 projekty:

  1. Zachraňte životy koček bez domova Tento projekt nám pomůže uhradit veterinární ošetření opuštěných kočiček z našich depozit, pro které hledáme nové domovy.
  2. Projekt dobrodějného stolního kalendáře Výtěžek z prodeje tohoto stolního kalendáře kočičím sirotkům zajistí veterinární péči.
  3. Zaplníte s námi mrazáček opuštěných kočiček? Jedná se o projekt, jehož cílem je získávání financí na nákup masa do mrazáku.

Nákupem charitativního kalendáře

Velice nás potěší, pokud sobě či svým blízkým zakoupíte stolní charitativní kalendář z naší produkce a tím nám pomůžete s úhradou veterinárních nákladů kočiček v naší péči. Konkrétní informace k nákupu kalendáře naleznete zde.


Zakoupením tašky

Podpořit nás můžete zakoupením tašky s kočičí tématikou – viz tento odkaz.


Zakoupením zboží z e-shopu Svobody zvířat

Zakoupením některého ze zboží nabízeného v e-shopu Svobody zvířat nejen přispějete na naši činnost, ale též uděláte radost buď sobě, anebo někomu blízkému.


Partnerské odkazy

Máte-li možnost a zájem umístit náš odkaz na své webové stránky, prosím konaktujte nás na e-mailu info@kocici.cz.