Jak můžete pomoci

Existuje několik způsobu, jak nám můžete pomoci. Záleží na každém, do jaké míry je ochoten něco pro kočky udělat.

Potřebujeme pomoc lidí, kteří mají zájem pomáhat opuštěným a trpícím kočkám v Plzni. Potřebujeme lidi, kteří jsou ochotni a schopni dělat manuální práci (např. při výstavách, infostáncích, při výrobě kočičích přístřešků…)

Lidi, kteří jsou ochotni a schopni jednání na úřadech při prosazování našich záměrů, kteří jsou schopni pomoci při osvětových akcích mezi dětmi, popř. při jednání se zahraničními partnery, při získávání mezinárodních grantů apod.

A nejenom to, potřebujeme i (alespoň pro občasnou spolupráci) veterináře a právníky.
Chtěli bychom využít této prezentace a vyzýváme všechny, kteří mají zájem o spolupráci v uvedené oblasti, aby se přihlásili.

Využijte kontakt, který vám nejlépe vyhovuje – viz dále. Nezříkáme se ani pasivních členů, kteří budou jen přispívat do pokladny svými příspěvky, protože i peníze jsou potřeba např. na odchytovou klec na kočky, přenosku, kočičí wc.


Zřízení depozita

V praxi to znamená, že si domu vezmete do „náhradní péče“ kočku, kocoura nebo koťata –  podle svých možností a schopností. Budete se o ně starat do doby, než jim nalezneme nový domov. Zvířata jsou nepřetržitě inzerována na našich webových stránkách, spřátelených portálech  a denním tisku. Depozitem se můžete stát jen pro jeden případ nebo můžete s námi spolupracovat dlouhodobě. Vše je dobrovolné, na základě oboustranné dohody s jasnými pravidly.

Kastraci, ošetření, očkování i krmení a stelivo Vám uhradíme!

Takto můžete pomoci zachraňovat bezbranné životy a třeba právě pro Vás je možnost stát se naším novým depozitem východisko a šance. Hledáme lidi, kteří opravdu chtějí pomáhat a to s vědomím nulového  finančního zisku. Vaší investicí do této spolupráce bude zodpovědnost, trpělivost, péče a láska, která těmto často pronásledovaným a těžce zkoušeným tvorům dá šanci na nový život.


Dobrovolnictví

Můžete se aktivně zapojit do naší činnosti jako dobrovolník (např. krmení koček v areálech škol). Sledujte výzvy na našem webu (v Aktualitách), kde zveřejnujeme žádosti o pomoc v konkrétních případech. Můžete nám také napsat , jaké jsou Vaše možnosti pomoci, které nám chcete nabínout na e-mail info@kocici.cz. Jakoukoliv formu pomoci samozřejmě vítáme.


Finanční pomoc

Jsme organizace dobrovolníku, která není nijak financovaná městem nebo státem, či jinou institucí. Jsme zavislí na našich sponzorech, našich vlastních financích, grantech a dotacích. Každá koruna je pro nás velice důležitá. Velmi si vážíme každého peněžního příspěvku, který nám věnujete.

Své peněžní dary můžete zaslat buď na náš transparentní účet číslo 2500893377/2010, nebo náš transparentní účet kastračního programu 2001328226/2010, případně na náš běžný účet 192315575/0300.

Za Vaši finanční pomoc Vám velmi děkujeme. ♥

Finanční dary ve výši 1 000 Kč a více u fyzických osob a 2 000 Kč a výše u právnických osob lze odečíst ze základu daně. Potřebujete-li potvrzení o přijetí daru, napište nám prosím na mail info@kocici.cz nebo volejte na tel. 603 811 878.


Virtuální adopce na dálku

Vyberte si v naší galerii zvíře, které chcete adoptovat na dálku. Podrobnější info zde.


Osvojení koček z naší nabídky

Uvažujete o tom, že si pořídíte domů kočičího kamaráda? Vyberte si z naší nabídky. Víte přesně, jaké zvíře si odvezete, jaká je jeho povaha, zdravotní stav a jeho nároky.


Kastrace vlastních kocourů a koček

Pokud neplánujete zabývat se chovem koček, vykastrujte svá zvířata. Prokážete nám tím nepřímo velkou službu. Nejen nám ale i samotným zvířatům. Sobě ušetříte spoustu starostí.


Zakoupením zboží z našeho kočičího eshopu

Zakoupením některého ze zboží nabízeného v našem kočičím eshopu nejen přispějete na naši činnost, ale též uděláte radost buď sobě, anebo někomu blízkému. V nabídce máme ručně vyráběné kočičí hračky, zejména polštářky plněné šantou či kozlíkem, které kočičky milují, praktické nákupní tašky s různými motivy, ručně pletené ponožky a čelenky i rozličné dekorační předměty.


Finanční podpora projektu v rámci Kočičího přání – Granule pro venkovní kočičky z Plzně

Kromě kočiček pobývajících v depozitech našeho spolku, pro které průběžně hledáme nové domovy, se též snažíme všemožně usnadnit život i nesocializovaným venkovním kočičkám. Naši dobrovolníci takovým čičinám pravidelně poskytují potravu na stabilních krmných místech. Čičiny z těchto lokalit jsou vykastrované a pravidelně monitorované. Velmi oceníme Vaši finanční podporu tohoto projektu zaměřeného na nákup levných granulí určených pro krmení těchto venkovních kočiček. Veškeré informace k tomuto projektu naleznete zde.


Finanční podporou některého z našich projektů na portálu www.darujme.cz

Portál www.darujme.cz umožňuje neziskovým organizacím možnost požádat veřejnost o finanční podporu svých projektů. Podrobnější informace o této formě online dárcovství zjistíte zde.

Naše seskupení, které se v rámci Svobody zvířat věnuje pomoci opuštěným kočkám, má na tomto portálu momentálně 4 projekty:

  1. Zachraňte životy koček bez domova Tento projekt nám pomůže uhradit veterinární ošetření opuštěných kočiček z našich depozit, pro které hledáme nové domovy.
  2. Zaplníte s námi mrazáček opuštěných kočiček? Jedná se o projekt, jehož cílem je získávání financí na nákup masa do mrazáku.

Partnerské odkazy

Máte-li možnost a zájem umístit náš odkaz na své webové stránky, prosím kontaktujte nás na e-mailu info@kocici.cz.