Konkrétní pomoc kočkám

Kočičí přístřešky

Jak vyrobit kočičí domek, který jim často v zimě zachrání život.

Máte 2 možnosti:
první možnost:
vyrobit jej z papírové, dostatečně velké krabice. Než tu krabici uzavřete (lepící páskou), vyložit její stěny polystyrenovými deskami a celou krabici obalit nepromokavou černou folií. Pochopitelně do krabice a do polystyrénové výplně je třeba vyříznout otvor, aby kočky do takto vzniklé boudičky mohly vlézt.
Tu krabici je nutno dát na místo kde kočky žijí, ale zároveň ji, pokud možno, skrýt před nenechavci a zlými lidmi a větrem. Jako podestýlka je nejlepši seno (dá se koupit v obchodě s potřebami pro zviřata ), hadry apod. se namočí a přestanou hřát). Náklady na takový kočičí domeček se pohybuji zhruba kolem 150 kc.
druhá možnost:
Pražský spolek ochránců zvířat (viz jejich webové stránky www.psoz.cz ) prodává polystyrénové krabice s otvorem, které je třeba jen dodělat zabalením do zmíněné folie a umístit na vhodném místě.

 


Co dělat v případě, že víte o týraném zvířeti?

Na odkazu http://pes.help24.cz/nahlaseni-tyrani-zvirat.php najdete velmi jednoduchý elektronický formulář, jehož prostřednictvím můžete nahlásit týrání zvířete na příslušné orgány ochrany zvířat. Doporučujeme vyžádat si výsledky šetření.

Informace o tom, jak by mělo oznámení o týrání zvířete vypadat, naleznete na stránkách SVS ČR.