Janek z Vršíčku

Janek z Vršíčku

❤️ Od září 2022 má Janek svoji úžasnou sponzorku, psí kamarádku Quirrinku (Kýrinku) z Malesic, která jej štědře podporuje, za což jí z celého srdce děkujeme! ❤️

❤️ V roce 2022 byly veterinární náklady na léčbu Janka finančně podpořeny z projektu v rámci programu Cesty k integraci Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové❤️


Terapeutická komunita Vršíček je sociální služba, která je určena pro osoby se závislostí na návykových látkách, kteří potřebují intenzivní skupinový a individuální program. Poskytuje bezpečné prostředí oddělené od běžného života ve městě a nežádoucího vlivu rizikových osob a sociálně patologických jevů. Na druhou stranu je komunita dostupná pro rodinné příslušníky a přátele, kteří mají o své blízké zájem. Provoz v TKV probíhá nepřetržitě 24 hodin.

Během resocializačního programu se klienti starají o jednu kočku a jednoho psa (kromě Janka též o kočičku Mici). Pejsek Janek je labrador a vzali si ho před 5 lety z útulku (2017). Janek je několikrát denně venčený mimo kotec, jezdí s komunitou na výlety a chodí se s ním i na delší procházky. Je pro něj příznačné jeho jméno, je to prostě Janek. Pochází z prostředí, kde se mu nikdo nevěnoval a často nám „jančí“, ale všichni ho mají moc rádi. Kotec má venku, je ve výběhu.

U Janka se bohužel prokázala nemilá diagnóza, nádorové onemocnění, které nelze operovat. Podporujeme Janka pomocí preparátů na zvýšení imunitního systému. Více se už bohužel nedá dělat. 

Hledáme jednoho nebo více kmotrů, kteří by pejska Janka podpořili krmivem a nebo příspěvkem na léčbu.