Manuela

Manuela – mourovatá kočička

Manuela má od srpna 2023 svoji zlatou kmotřičku, které za podporu této kočičky z celého srdce děkujeme! ❤️❤️❤️


Narozena: cca v květnu 2021
Přijatá: 12. 12. 2021
Odčervená, čipovaná, kastrovaná (17. 5. 2022), očkovaná
FIV / FeLV negativní

Depozitum Petry Kalenské – Lubenec (okr. Louny), tel. 702 025 513, email: Tyna2012@seznam.cz


Manuela je mourovatá kočička, která pochází z kolonie toulavých a zanedbaných kočiček z jedné obce na Šumpersku. Naše pražská spolupracovnice Linda jezdí do této lokality na chalupu a když zjistila, že se v daném místě tato kolonie nachází, neváhala a rozhodla se kočičkám pomoci. Místní obyvatelé totiž nad těžkým údělem těchto koček pouze lomili rukama, ale jediné, co byli ochotni udělat, bylo hodit jim pár zbytků od jídla. 😿

Linda tyto kočičky včetně Manuely odchytila a převezla k sobě domů do Prahy. Všechny byly v zoufalém zdravotním stavu – měly rýmu, průjem a svrab, kvůli průjmu byly též silně dehydratované. Byly velice hubené a podvyživené, protože jejich jediným zdrojem potravy byly odpadky a zbytky od místních obyvatel. 😿 Manuela nebyla na kontakt s lidmi vůbec zvyklá a proces její socializace byl poměrně složitý.

Manuela podstoupila veterinární léčbu a její zdravotní stav se dramaticky zlepšil. Po kompletním doléčení absolvovala kastraci, očkování a čipování a přesunula se do depozita naší skvělé členky Petry do obce Lubenec v okrese Louny. I přes veškerou trpělivou láskyplnou péči Manu nikdy k lidem nepřilnula a zůstala jí plachá povaha. Kočičky miluje, ale od lidí se drží dále. Z těchto důvodů jsme se společně s naší členkou Petrou dohodli, že u ní Manuela zůstane natrvalo a že ji budeme nabízet již pouze v rámci adopce na dálku.